Pielgrzymka Maturzystów
23 marca 2018

Pielgrzymka Maturzystów z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego na Jasną Górę. 16 i 17 marca młodzież z diecezji płockiej modliła się na Jasnej Górze o wstawiennictwo Matki Bożej na egzaminie dojrzałości. Ich modlitwie przewodniczył bp Piotr Libera. Wśród pielgrzymów nie mogło zabraknąć młodzieży z naszego Zespołu Szkół. 71 maturzystów wraz z opiekunami: Małgorzatą Kińską, Julitą Wisławską, Iwoną Gortat, Katarzyną Smardzewską i Tomaszem Zagrobą wczesnym rankiem wyruszyło, aby pokłonić się Czarnej Madonnie. Organizatorem a zarazem Ojcem Duchowym pielgrzymki był ksiądz Michał Łuczka. W pielgrzymce wzięła udział zarówno młodzież z liceum jak i technikum. Program Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów nie mógł być do końca zrealizowany, z powodu obfitych opadów śniegu planowana Droga Krzyżowa nie odbyła się na wałach jasnogórskich, ale w Bazylice. Następnie młodzież uczestniczyła w uroczystej, rozśpiewanej głosami maturzystów Mszy Świętej. Po błogosławieństwie Biskupa Płockiego Piotra Libery uczniowie pełni nadziei wrócili do autokarów, aby podjąć kolejne trudy pielgrzymowania. Z Częstochowy udali się bowiem do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przenocowali w Domu Pielgrzyma a następnie wczesnym rankiem razem z jednym z ojców bernardynów po Mszy Świętej zwiedzali Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Kolejnym etapem pielgrzymki były Wadowice – miejsce urodzenia i wczesnej młodości Ojca Świętego Jana Pawła II. Minusowa temperatura nie przeszkodziła w zrealizowaniu ostatniego punktu programu pielgrzymki – zwiedzania Muzeum w Auschwitz. Maturzyści w skupieniu razem z przewodnikami poznali mechanizmy działania hitlerowców w „ fabrykach śmierci”, jakimi były obozy koncentracyjne w Auschwitz i Birkenau. Młodzież wsparta duchowo późnym sobotnim wieczorem wróciła do domów, wierząc w pozytywne zakończenie egzaminów dojrzałości. Życzymy maturzystom wytrwałości w ostatnich przygotowaniach do matury.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 23 marca 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content