Otwarcie boiska do piłki nożnej
22 marca 2019

21 marca 2019 r. to szczególny dzień dla Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Tego dnia odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego boiska do piłki nożnej ze sztucznej nawierzchni, na które z utęsknieniem czekali uczniowie. W tym ważnym dniu dla nas i społeczności lokalnej byli z nami goście: pan Mariusz Bieniek -Starosta Płocki oraz radni powiatowi- Pani Elżbieta Jachimiak i Pan Apolinary Gruszczyński, ks. Grzegorz Przybyłek proboszcz Parafii Wyszogród, który dokonał uroczystego aktu poświęcenia. Nie zabrakło również władz samorządowych Gminy i Miasta Wyszogród obecnej i poprzedniej kadencji: Pani Iwony Gortat oraz Pana Jana Boszko i dyrektorów sąsiadujących z nami szkół: Pani Bogumiły Jasińskiej i Pana Grzegorza Klusa. Świętowała z nami również Pani Patrycja Borkowska koordynator projektu, przedstawiciel firmy Adalight- wykonawcy boiska oraz Pani Jolanta Łukasiak Malicka Prezes Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego. Towarzyszyli nam także członkowie Stowarzyszenia Mecenasów Sportu z Panią prezes Hanną Sidor oraz viceprezesem Panem Leszkiem Buks na czele Dyrektor ZS skierowała słowa podziękowania za powstanie tego obiektu do Pana Starosty Mariusza Bieńka i Zarządu Powiatu, a także do Rady Powiatu, która zawsze z wielkim zrozumieniem i przychylnością patrzyła na potrzeby szkoły. Boisko, obiekt wybudowany ze środków Powiatu Płockiego, jest dopełnieniem kompleksu sportowego, które obok gminnej hali sportowej będzie dawał większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój naszych uczniów. Zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie Szkoła. Dyrektor powiedziała do młodzieży i dzieci ze szkół ościennych: „to boisko jest dla Was, niech gra na nim przynosi Wam wiele radości, a mottem dla Waszych sukcesów niech będą słowa Jana Pawła II „Sport jest radością życia, zabawą, świętem, a więc jako taki powinien być ceniony””. Po uroczystym poświeceniu boiska i przecięciu wstęgi, został rozegrany pierwszy mecz towarzyski. Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego zmierzyli się z drużyną SMS i przyjaciele.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 marca 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content