Obóz rekreacyjno-sportowy Radotki 2021 vol.1
25 października 2021

W dniach 20-24 października grupa 20 uczniów klas maturalnych (III A, III B, IV L i IV RM) pod opieką Pana Tomasz Rogozińskiego uczestniczyła w obozie rekreacyjno-sportowym w Radotkach k. Płocka. Obóz został zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” oraz Tomasz Nowacki, Marcin Groszewski i Marlena Jędrzejewska !!!!
Dzień 1️⃣
Po przybycie do Radotek, a dokładnie do Osada Młynarza zostaliśmy przywitani przez jej właściciela Pana Mieszko Ogończyk-Mąkowskiego u którego to zostaliśmy zakwaterowani oraz Pana Pawła Krupę. Pierwszą atrakcją tego dnia był spływ kajakowy rzeką Skrwą przepływającą przez Brudzeński Park Krajobrazowy ????? Po pokonaniu około 6-7 km w kajakach ?‍♀️??‍♂️ i dotarcie na miejsce startu na wszystkich uczestników spływu czekało już ognisko ? przy którym to wszyscy zasiedli do smażenia kiełbasek i wspólnych rozmów o przygodach z kajakowej wyprawy.
Dzień 2️⃣
Po smacznym śniadaniu przygotowanym przez właścicieli „Osady Młynarza” wybraliśmy się do Płockiej Orlen Areny na zajęcia sportowe, a dokładnie na tamtejszą ściankę wspinaczkową ?‍♀️??‍♂️ Pod czujnym okiem instruktorów wspinaczki mogliśmy pokonać kilka tras od tych najłatwiejszych (4a) które to nie sprawiały prawie żądnych trudności w ich pokonaniu, aż po te najtrudniejsze (6c) na których to pokonanie już pierwszych 2-3 metrów sprawiało nie lada trudności. Po powrocie z Płocka czekał już na nas pyszny obiad. Po krótkiej poobiedniej przerwie wybraliśmy się na spacer po terenie „Osady Młynarza”, a jest co podziwiać. Jest to teren o powierzchni około 40 hektarów w całości położony w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, pięknie zalesiony i który przecina rzeka Skrwa na której to właściciel posiada własną elektrownię wodną. Na terenie tym można spotkać mnóstwo dzikiej zwierzyny – sarny, łanie, dziki, łosie, dzikie ptactwo i wiele innych dziko żyjących zwierząt. Po spacerze wszyscy z przyjemnością zasiedliśmy do wspólnej kolacji.
Dzień 3️⃣
Zaczęliśmy go od wspólnego śniadania. Bezpośrednio po nim odbyliśmy spotkanie z Panem Robert Bandosz – Ninja Macho Mistrzem Europy ? w biegach przeszkodowych i zwycięzcą II edycji Ninja Warrior Polska ? Spotkanie rozpoczęło się od zajęć na torze przeszkód Ninja, na którym to sam mistrz zademonstrował kilka technik pokonywania poszczególnych przeszkód – lina i technika zaplatania na niej nóg tak aby wchodzenie po niej sprawiało jak najmniej problemów, dróżki, kółka gimnastyczne, ścianki, „Chomik” czy też rampa. A wszystko to w „Osadzie Młynarza” gdyż jej właściciel jest posiadaczem takiego to właśnie toru na którym to każdy w wolnej chwili może potrenować. Po zajęciach sprawnościowych udaliśmy się na wykład przeprowadzony przez Roberta Bandosza na temat diety i zdrowego odżywiania ?????
Dzień 4️⃣
Tak jak każdy poprzedni dzień tak i ten rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Około godziny 9:45 wyruszyliśmy na 20 kilometrowy marsz po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym ????? Naszym przewodnikiem po tym terenie był Pan Arkadiusz Kozanecki autor książki „Z nurtem rzeki Skrwy. Historia – Przyroda – Zabytki Kultury”, członek Stowarzyszenia Tradytor, a na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Sikorzu. Podczas marszu mogliśmy dowiedzieć się bardzo wiele ciekawych rzeczy. Odwiedziliśmy również kilka mogił zmarłych i zamordowanych żołnierzy, gajowego czy też studentów. Odwiedziliśmy również miejsce w którym to w czasie II wojny światowej Niemcy zamordowali około 300 mieszkańców Płocka i okolicy. Po ponad 5 godzinach marszu wróciliśmy na miejsce startu. Tu czekał już na nas obiad przygotowany przez samych gospodarzy. O godzinie 16:00 czekała na wszystkich najlepsza atrakcja tego dnia – jazda Off Road jeepami ??? po tutejszych bagnach i grzęzawiskach. Z bliska mogliśmy przyjrzeć się jak i przeżyć zmagania kierowców z bardzo trudnym terenie. Nie jednokrotnie do wyciągnięcia auta z trudnego terenu kierowcy musieli używać specjalnych wyciągarek.
Dzień 5️⃣
Standardowo rozpoczęty został śniadaniem i bezpośrednio po nim udaliśmy się nad pobliski staw na którym w 5-cio osobowych zespołach rozpoczęliśmy rywalizację wędkarską. Zmagania te trwały ponad 3,5 godziny podczas których to złapaliśmy kilkanaście ryb w większości Karasi. Ale największy okaz tego dnia – Karpia o wadze 3,8 kg złapał Piotrek Dałkiewicz dzięki czemu to jego drużyna okazała się zwycięzcą tej że rywalizacji. Na zwycięzców czekała nagroda niespodzianka przygotowana przez samego właściciela „Osady Młynarza”. Po zawodach czekał już na nas obiad po którym to udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Dziękujemy za super spędzonych 5 dni na łonie natury ???
TR
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 25 października 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content