Obchody Narodowego Święta Niepodległości
13 listopada 2013

W miniony piątek, 8 listopada br. młodzież naszego Zespołu Szkół wraz z nauczycielami brała udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych przez Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetniła Ms

za Święta, odprawiona w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez Proboszcza Parafii Wyszogród, Grzegorza Przybyłka i ks. Zenona Glicnera. Zgromadziła ona społeczność szkolną z terenu Gminy i Miasta Wyszogród, Burmistrza z Radą Gminy i Miasta Wyszogród, przedstawicieli OSP, a także mieszkańców.

Oprawę muzyczna podczas Mszy wykonał chór naszych utalentowanych koleżanek z Rady Pedagogicznej, które pod kierunkiem ks. Dariusza Skoczylasa wikariusza parafii Wyszogród śpiewają ku chwale Bożej i nie tylko już od początku roku szkolnego. Ich występ oraz udział pocztów sztandarowych OSP Wyszogród oraz wszystkich szkół z terenu całej gminy, nie zapominając o harcerzach sprawiły, że obchody Święta Niepodległości w Wyszogrodzie zapadną w pamięć ich uczestnikom na długi czas.

Po uroczystej Mszy Świętej uformowana kolumna prowadzona przez straż pożarną, poczty sztandarowe, harcerzy, władze samorządowe przemaszerowała na cmentarz, aby złożyć wieńce przy mogile poległych w obronie Ojczyzny w 1939r.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 listopada 2013.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content