Obchody 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej
26 maja 2015

8 maja 2015 r., w Wyszogrodzie uczczono rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa. Uroczystość była okazją do wspomnień o tragicznych i bolesnych wydarzeniach dla naszego Narodu. Druga wojna światowa zakończyła się podpisaniem przez feldmarszałka Wilhelma Keitla, bezwarunkowej kapitulacji w jednym z berlińskich kasyn  dnia 8 maja 1945  o godz. 22.30 czasu środkowo-europejskiego. Przerwanie działań wojennych nastąpiło dokładnie o 23.01. W Moskwie w momencie podpisywania dokumentu było już po północy, dlatego Rosjanie zakończenie wojny obchodzą 9 maja. Wydarzenie uświetnił montaż słowno-muzyczny przedstawiający wojenne epizody przygotowany pod kierunkiem ks. Dariusza Skoczylasa nauczyciela Zespołu Szkół, który został wykonany przez młodzież z terenu Gminy i Miasta Wyszogród. Dla wszystkich uczestników spotkania „kuchnię” polową przygotowała Szkoła Podstawowa wraz z naszą szkołą.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 26 maja 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content