Obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego
1 lutego 2023

W piątek, 27 stycznia w auli Muzeum Mazowieckiego w Płocku społeczność Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego miała ogromny zaszczyt uczestniczyć w obchodach 160. rocznicy bitwy pod Słominem, czyli jednej z pierwszych potyczek Powstania Styczniowego.
Podczas uroczystości słuchacze mogli wysłuchać wykładu dot. przebiegu powstania na terenie Powiatu Płockiego. Zapewne przejmująca okazała się być historia Pana Jana Bogdana, strażnika lokalnej pamięci i historii, który został odznaczony przez Starostę Płockiego medalem „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”. Bardzo interesująca była również historia Ewy Więckowskiej-Mućka – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mokasie, która mówiła o tym, jak doszło do odnalezienia książki Stanisława Malinowskiego pt. „Ruchawka”. Powieść osnuta na tle wydarzeń Powstania Styczniowego”.
Zwieńczeniem uroczystości był występ naszej przyszkolnej Grupy ART oraz chóru szkolnego. Dziękujemy!
W niedzielę 29 stycznia kościele św. Anny w Kobylnikach odbyła się uroczysta msza, po której nastąpiło poświęcenie pomnika wybudowanego przez Pana Jana Bogdana.
Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Antczakowi z Fundacji „Misja Skarb”, za odkrywanie lokalnej historii.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 1 lutego 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content