Nasz udział w Festiwalu Chlebów Świata
18 marca 2015

W dniu 13 marca 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Wyszogrodzie wraz z opiekunami uczestniczyli w Festiwalu Chlebów  Świata, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Wł. Grabskiego w Warszawie. Celem tej inicjatywy była promocja chleba, pokazanie jego powszechności oraz różnorodności. W salach lekcyjnych zamienionych na laboratoria piekarnicze można było poznać historię starodawnych mąk, sposób przygotowania pieczywa przez Rzymian i Palestyńczyków, piekarzy z  Australii i Oceanii, Chin, Bułgarii, Francji, Indonezji, Palestyny, Serbii, Włoch i innych stron świata. Prezentowano również wypieki piady, pity, rogali świętomarcińskich z Poznania, biopieczywa z ziaren i starodawnych mąk. Ważną częścią festiwalu był Jarmark Chlebów Świata i dodatków na którym można było posmakować jak i zakupić różne rodzaje pieczywa oraz inne produkty spożywcze. Uczestnictwo w festiwalu dostarczyło uczniom nowej wiedzy i nowych doświadczeń.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 marca 2015.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content