NARODOWE CZYTANIE?
14 września 2022

„Narodowe Czytanie” – które organizowane jest od 2012 roku – to doskonała okazja, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tej edycji Polacy czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Zostały one opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza. Wiersze ukazują szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru.
Wraz z początkiem roku szkolnego biblioteka rozpoczęła działania związane z promocją czytelnictwa. Na lekcjach bibliotecznych czytane były ballady Adama Mickiewicza.
We wtorek 13.09.2022r odbyło się uroczyste czytanie zbioru Mickiewiczowskiej poezji. Polonistka pani Bożena Pielacińska dokonała krótkiego wprowadzenia w klimat „Ballad i romansów” i oddała głos uczniom klasy 4 Lg, którzy w plenerze odczytali fragmenty znanych ballad takich jak: „Romantyczność”, „Powrót taty” czy „Świtezianka”.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 14 września 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content