„Na ratunek”
9 października 2017

Od września Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego” realizuje kolejny projekt, tym razem ruszamy NA RATUNEK dzięki dotacji pozyskanej z programu „Działaj Lokalnie”.
Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.
Projekt rozpoczął się od przeszkolenia oraz zaznajomienia grupy wolontariuszy z zasadami udzielania pierwszej pomocy, jak również korzystania ze sprzętu medycznego ratującego ludzkie życie.

Wolontariusze, to uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, projekt zakładał przeszkolenie grupy dziesięcioosobowej ale zainteresowanie udzielaniem pierwszej pomocy było znacznie większe, finalnie Na Ratunek ruszy 26 wolontariuszy pod opieką Pani Beaty Kryszkowskiej oraz Anny Dąbrowskiej.
Kolejny etap działań to pokazy udzielania pierwszej pomocy, najbliższy już 10 października podczas pikniku w Zespole Szkół w Wyszogrodzie.

ZAPRASZAMY!!!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 9 października 2017.