Na lekcję do muzeum
31 października 2017

W czwartek 26 października 2017 roku grupa 50 uczniów naszej szkoły z klas pierwszych technikum wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Nie wszyscy wiedzą, że jest to najstarsze muzeum publiczne w kraju, powołane do istnienia decyzją władz Królestwa Polskiego. Obecnie prezentuje zbiory sztuki z przełomu XIX i XX wieku. We wnętrzu secesyjnej kamienicy mieszczącej się przy ulicy Tumskiej 8 w zaaranżowanym mieszczańskim mieszkaniu z ok. 1900 roku uczestnicy wycieczki obejrzeli największe w Polsce zbiory sztuki secesyjnej.
W dziesięciu salach mieszczących się na pierwszym i drugim piętrze muzeum odtworzono wygląd dwóch secesyjnych apartamentów z przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie oglądali pokoje stołowe, salony, gabinet pana domu, bibliotekę, sypialnie, buduar, pokój dziecka. Wszystkie wnętrza wypełniają oryginalne zestawy mebli, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, dzięki którym uchwycony został charakter i styl secesyjnego wnętrza z ok. 1900 roku.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 31 października 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content