Mistrz Pięknego Czytania
30 września 2020

29.09.2020r. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ustanowiony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki.
W ramach tego dnia biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.??
Uczestnicy przygotowali dowolnie wybrany fragment prozy z literatury polskiej lub światowej.
Cele tego przedsięwzięcia to:
– rozbudzanie pasji czytania;
– zachęcanie młodzieży do posługiwania się piękną polszczyzną na co dzień;
– doskonalenie umiejętności pięknego czytania.
Przy ocenianiu czytania komisja konkursowa, powołana przez organizatora, brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną.
Laureaci konkursu zostali wyłonieni na podstawie prezentacji trwającej od 3 do 5 minut.
?Zwycięzcą konkursu, czyli MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA została Katarzyna Stawiarska
?II miejsce zajęła Julia Kopka
?III miejsce zajął Bartosz Fabrowicz
?Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla: Elizy Zmysłowskiej i Katarzyny Żbikowskiej
???
Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczali Pani Dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców.
Dla podniesienia rangi konkursu wszyscy uczestnicy wysłuchali muzyki filmowej w wykonaniu Pani Justyny Stalczewskiej
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 30 września 2020.