„MAM TALENT!”
23 marca 2017

21 marca 2017 w pierwszy dzień wiosny odbył się w naszym Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego, szkolny konkurs „Mam talent!”. To znane u nas od roku show organizowane przez Samorząd Uczniowski, w którym wystąpić może prawie każdy. Prawie, bo warunek jest jeden: trzeba mieć talent. Uczestnicy prezentowali coś, co wyróżnia ich spośród innych. W konkursie występowały osoby indywidualne oraz  grupy z Zespołu Szkół oraz młodzież z pobliskich szkół gimnazjalnych. Konkursowicze tańczyli, śpiewali, rysowali i odgrywali skecze, a oceniała to komisja, w której skład wchodzili:

• Małgorzata Struzik – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz członkini Zespołu Pieśni Ludowych „Starościanki”
  • Dorota Gwiazdowska – saksofonistka, członkini zespołu MIG, związana od lat z muzyką. A Ich największe przeboje to między innymi „Wymarzona” i „Miód malina”
  • Rafał Karbowiak – założyciel Szkoły Tańca „Pasjonat”, tancerz najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” oraz sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego
  • Zdzisław Wiśniewski – artysta z zamiłowania, pracujący z dziećmi twórca ludowy, m.in. malujący olejem na płótnie.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: „śpiew” oraz „inne talenty”. Uczestnicy z Zespołu Szkół  i ze szkół gimnazjalnych oceniani byli oddzielnie. Po wszystkich występach Jury udało się na narady, a w przerwie publiczność miała okazję posłuchać talentów wyłonionych w ubiegłorocznej edycji – Magdaleny Sołtysiak i Mikołaja Kaflińskego.

Po dość krótkich obradach, prowadzący: Anna Majewska i Karol Pisarski oddali głos przewodniczącej Jury, Pani Małgorzacie Struzik, aby przedstawiła wyniki:

Szkoły gimnazjalne:

„Inne talenty”

I miejsce – Julita Drzewiecka z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie

II miejsce – Joanna Fabianowicz, Tomasz Kosiacki i Aleksandra Popiołek z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie

III miejsce – Bartosz Kowalski, Kamil Stachowicz i Patryk Górnicki z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie

„Śpiew”

I miejsce – Magdalena Kazimierczak Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie

II miejsce – Aleksandra Piotrkowska, Aleksandra Kątniak i Grzegorz Kryjak z Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą.

Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

„Inne talenty”

I miejsce – Gabriela Sikora i Mateusz Kiełbasa

II miejsce – Wiktoria Sidor, Klaudia Pojedynek

III miejsce – Wiktoria Wróblewska

„Śpiew”

I miejsce – Wiktoria Kopka, Justyna Stalczewska, Mateusz Olszewski

II miejsce – Karol Pisarski, Damian Górecki

III miejsce – Natalia Fabisiak

Po gratulacjach i gromkich oklaskach publiczności, nasi zwycięzcy odebrali, z rąk fundatorów:  Pani Małgorzaty Struzik i Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Elżbiety Pydyniak atrakcyjne nagrody.

Dzięki uprzejmości zespołu MIG, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni płytami z autografami.

Korzystając z okazji i obecności pani Małgorzaty Struzik, Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, przedstawiciele młodzieży złożyli na jej ręce podziękowania dla Zarządu Powiatu za ufundowanie Stypendium Starosty Płockiego pn. „Stypendium Twoją Szansą”, które trafiło aż do 163 uczniów z naszej szkoły, motywując ich do dalszej pracy i dając możliwość rozwijania pasji i zainteresowań.

Do zobaczenia za rok!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 23 marca 2017.