Kulturalna szkoła na Mazowszu
5 października 2022

Wyjazd w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu przygotowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Grupa 55 uczniów trzech klas naszej Szkoły wraz z opiekunami Izabelą Jeznach, Katarzyną Smardzewską i Anną Szmulewicz odbyła zajęcia edukacyjne w plenerze.
Z okazji 200-lecia polskiego romantyzmu uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Ta XIX-wieczna rezydencja rodziny Krasińskich, w której dzieciństwo i młodość spędził poeta Zygmunt Krasiński, dzięki licznym wystawom o życiu i twórczości polskich twórców tego okresu stała się sercem polskiego romantyzmu.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Pozytywizmu na Gołotczyźnie i zajęcia, które przypomniały wszystkim program polskich pozytywistów.
Na koniec wróciliśmy do czasu narodzin potęgi mazowieckiej ziemi, zwiedzając i poznając historię zamku książąt mazowieckich w Ciechanowie, który dziś jest częścią Muzeum Szlachty Mazowieckiej
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 5 października 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content