Kostka znaczy więcej
3 października 2018

2 października gościliśmy w naszej szkole relikwie i obraz św. Stanisława Kostki odwiedzające w tym roku wszystkie parafie diecezji płockiej. Tego roku obchodzimy 450 rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży(14 sierpnia 1568 r.). Stąd rok bieżący jest w Polsce ogłoszony Rokiem Świętego Stanisława Kostki.

Z tej racji społeczność szkolna zebrała się na apelu przygotowanym przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Lenczewskiej, ks. Michała Łuczki, ks. Grzegorza Przybyłka i p. Wiesławy Woźniak. Papież Franciszek głosem młodych skierował do nas specjalne przesłanie – zachętę do „zejść z kanapy” i nie stać się młodym emerytem, a swoją młodością i aktywnością zapalać innych. Wysłuchaliśmy poruszającego świadectwa życia pani Anny z Warszawy. Śpiewy niezawodnej Grupy Art pomogły wejść w zadumę i skupienie. Całość zamknęła modlitwa o dar mądrości za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 3 października 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content