Konkursy
3 grudnia 2018

100 lat niepodległej Polski to ogromne i ważne wydarzenie w historii naszej ojczyzny. Nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody stulecia niepodległości, w które zaangażowało się całe społeczeństwo. Z inicjatywy nauczycielek historii Iwony Szymerskiej i Agnieszki Bor przy wsparciu Dyrektor ZS im Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Pani Joanny Misiakowskiej odbyły się  w placówce dwa konkursy: jeden historyczno – plastyczny  o charakterze portfolio pt: „ Józef Piłsudski – symbol niepodległości Polski” oraz drugi konkurs wiedzy historycznej: „Drogi do wolności”.

Konkurs portfolio był przeznaczony dla uczniów naszej szkoły. Uczestnicy musieli wykonać w formie albumu prezentację dotyczącą życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do 9 listopada 2018 roku do organizatorów wpłynęło 10 prac, które wyróżniały się wysokim poziomem zarówno pod względem merytorycznym jak i estetycznym. Jury konkursu w składzie: Katarzyna Smardzewska, Agnieszka Bor, Izabela Jeznach oraz Iwona Szymerska wyłoniło trzech laureatów I miejsc:

Dominika Dąbrowa klasa I żgr –  doceniono szczególnie wartość estetyczną pracy. Uczennica wykorzystała niespotykane zdjęcia z życia prywatnego Marszałka.

Kamil Tatarka klasa III B – za szczególną wartość merytoryczną pracy.

Wiktoria Bielecka klasa III B – uczennica odnalazła ciekawe i zaskakujące fakty z życia Józefa Piłsudskiego.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Również pozostali uczestnicy konkursu  zostali nagrodzeni i otrzymali wyróżnienie.

Drugi konkurs pt:. Drogi do wolności” został przeprowadzony w dwóch kategoriach:

I – dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych

II – dla szkół ponadgimnazjalnym.

Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe z Wyszogrodu, Małej Wsi i Podgórza oraz gimnazja z Małej Wsi i Wyszogrodu, a także ZS im Jana Śniadeckiego. Etap szkolny odbył się 6 listopada 2018 roku. Trójka najlepszych uczniów z każdej szkoły przystąpiła do etapu drugiego, który odbył się 13 listopada 2018 roku o godzinie 9.00 w budynku  naszej szkoły. Z racji tego, że żadna z zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych nie wykazała chęci przystąpienia do konkursu z ZS w Wyszogrodzie z finałowym testem zmierzyło się 7 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z I etapu.

Komisja konkursowa w składzie: Elzbieta Anna Jachimiak, Agnieszka Bor oraz Iwona Szymierska wyłoniła najlepszą trójkę w obu kategoriach.

Laureatami w I kategorii zostali:

  1. Zofia Zielińska z Szkoły Podstawowej im K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie ( 27 pkt.)
  2. Patryk Brodalka z Szkoły Podstawowej w małej Wsi ( 27 pkt.)
  3. Bartosz Brzeziński z Gimnazjum im Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie ( 26 pkt.)

Laureatami w II kategorii zostali:

  1. Kamil Tatarka – ZS w Wyszogrodzie klasa III B ( 20 pkt.)
  2. Dominika Siekiera klasa II LG ZS w Wyszogrodzie klasa III B ( 19 pkt.)
  3. Wiktoria Kopka ZS w Wyszogrodzie klasa III B ( 18 pkt.)

Jury konkursu było pod wrażeniem wysokiego poziomu  pogratulowało wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy i życzyło dalszych sukcesów.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 3 grudnia 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content