Karolina Kruszewska wyróżniona w konkursie literackim „O szablę komendanta”
13 kwietnia 2016

We wtorek 12 kwietnia nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników V edycji konkursu literackiego pn. „O szablę komendanta” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Płockiego, Prezydenta Miasta Płocka oraz Biskupa Płockiego.  Tematem tegorocznej edycji były: Historie pastorałem i mieczem pisane… Śladami chrystianizacji ziemi mazowieckiej.

Uczennica klasy IC Liceum Ogólnokształcącego Karolina Kruszewska, otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Swą pracę opatrzyła godłem Kruszyna. Warto podkreślić, że na konkurs wpłynęły 53 prace literackie, a jury (ks. dr hab. prof. nadzw. Waldemar Graczyk,  Joanna Banasiak  oraz Piotr Wodtke) przyznało trzy nagrody i dwa wyróżnienia. W tym roku przypada 1050. rocznica przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Akt ten stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w historii narodu i polskiej państwowości, rozpoczął bowiem wielowiekowy proces chrystianizacji i wewnętrznego zespalania młodego naówczas, plemiennego państwa Polan. Ponadto umożliwił nawiązywanie trwałych stosunków dyplomatycznych i prowadzenie normalnej polityki oraz bezpieczeństwo, a wreszcie dostęp do wysokiej kultury i cywilizacji, jakie niosła ze sobą nowa religia. Serdecznie gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów literackich.o szab

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 13 kwietnia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content