JARMARKI BOŻONARODZENIOWE W BERLINIE
18 grudnia 2014

Każdego roku w okresie adwentu wielu turystów wyjeżdża do Berlina, aby miło spędzić czas na słynnych jarmarkach. Młodzież z naszej szkoły oraz z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą 12 grudnia 2014 r. w piątek tez miała możliwość poznać tradycje bożonarodzeniowe naszych sąsiadów. Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas pobytu w Berlinie poznaliśmy też ciekawą historię stolicy Niemiec oraz jej niezwykle interesujące zabytki. Zobaczyliśmy słynny Dworzec Zoo i bramę Ogrodu Zoologicznego, Kolumnę Zwycięstwa, Reichstag, Bramę Brandenburską, słynną aleję Unter den Linden, fragmenty Muru Berlińskiego, Katedrę Berlińską, najsłynniejszy plac miasta- Alexanderplatz ze słynną na cały świat Wieżą Telewizyjną oraz Plac Poczdamski- historyczny, a teraz także najnowocześniejszy plac stolicy zabudowany drapaczami chmur i gigantycznym centrum rozrywki.

Berlin to miasto muzeów, galerii, nowoczesnych i zabytkowych budowli. Adwent w Niemczech to niebywale romantyczny czas, jarmarki kuszą bożonarodzeniowymi przysmakami a my bardzo się cieszymy, że mogliśmy w takim uroczym miejscu poczuć nastrój nadchodzących świąt.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 grudnia 2014.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content