Integrujemy się!
19 listopada 2018

Łódź – miasto, które w prestiżowym rankingu „Best in Travel 2019” zostało uznane za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do odwiedzenia w 2019r wyprzedzając Malediwy, Houston czy Ekwador, to kolejny punkt na mapie odwiedzony przez naszą szkołę. Dnia 6 listopada 2018r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami panią Dorotą Klus, Anną Lisiecką, Martyną Sobocińską oraz Julitą Wisławską wybrali się na wycieczkę integracyjną właśnie w to miejsce.
Jeśli integracja, to tylko i wyłącznie dobra zabawa w miejscu Arena Laser Games. To nowoczesne centrum rozrywki, oferujące grę w elektroniczny paintball, który pozwala pozbyć się złej energii oraz pokonać stres. Uczestnicy tej doskonałej zabawy ruchowej zostali podzieleni na grupy i poruszając się w półmroku labiryntu zdobywali punkty dla swoich drużyn. Następnie odwiedzili Centrum Nauki EXPERYMENTARIUM, w którym mieli możliwość poznania interaktywnej wystawy pozwalającej zrozumieć zagadnienia różnych dziecin nauki. Nowoczesne eksponaty prezentowały i wyjaśniały pozornie skomplikowane zjawiska zmysłu, biologii czy fizyki.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Miasta Łodzi mieszczącym się w imponującym Pałacu Izraela Poznańskiego – łódzkiego zamożnego fabrykanta. Ta efektowna rezydencja do dziś zachwyca, zarówno łodzian, jak i gości z całego świata. Jest punktem obowiązkowym na szlaku atrakcji turystycznych i pełni funkcję wizytówki Łodzi.
Zwieńczeniem całego dnia był wspólny obiad, po którym udaliśmy się do autokaru wierząc, że już niedługo uda nam się zorganizować kolejny miło spędzony czas.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 listopada 2018.