Inegracyjny spływ po rzece Bzurze
17 września 2017

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie wzięli udział w integracyjnym spływie kajakowym po rzece Bzurze, który zorganizowano w ramach realizacji rządowego projektu Bezpieczna+, współfinansowanego ze środków Powiatu Płockiego.
Wczesnym rankiem w środę 13 września 2017 r. uczniowie wspólnie z wychowawcami i pedagogiem wyjechali do Plecewic, gdzie zaczęły się przygotowania do wodnej wycieczki. Pomimo obaw o pogodę poranek przywitał wszystkich błękitnym niebem i mocnym słońcem.

Przed wypłynięciem z Plecewic, miejsca startu, uczniowie przeszli krótkie szkolenie dotyczące zachowania się na wodzie i „obsługi” sprzętu wodnego. Nad ich bezpieczeństwem czuwało również dwóch panów ratowników, którzy oprócz instruktażu i pomocy w zwodowaniu kajaków, płynęli na początku i na końcu grupy, pilnując porządku i dbając o to, aby nikomu nie stała się krzywda.
Trasa spływu z Tułowic do Witkowic to odcinek należący do łatwych z drobnymi przeszkodami. Rzeka w tym miejscu jest jednocześnie niezwykle urokliwa, choć nie zabrakło także zwalonych przez wiatr drzew. Nikt więc nie mógł narzekać na nudę!
Po około trzech godzinach kolejne załogi zmęczone, ale zadowolone przypływały na metę, do Witkowic. Wszyscy płynący byli bardzo dzielni. Uzbrojeni w kapoki i chętni do wzajemnej pomocy przepłynęli cały odcinek bez większych problemów. Ma mecie wszyscy uczestnicy poczuli niezmierną satysfakcję, że mimo braku doświadczenia poradzili sobie tak dobrze:) Po dotarciu do celu, gdzie czekały już autobusy, nasi zaprzyjaźnieni kierowcy przywieźli wodnych śmiałków z powrotem do Plecewic. Tam czekała pozostała grupa młodzieży wraz z opiekunami. Oprócz pływania kajakiem nie zabrakło bowiem czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Przy ognisku ze śmiechem omawiano przygody, które niejednej załodze „zaserwowała” rzeka, a także zdecydowanie i jednogłośnie postanowiono, że nie był to ostatni spływ kajakowy w tym roku szkolnym. Dzięki wyprawie młodzież klas pierwszych miała okazję lepiej się poznać, a rzeka Bzura zdobyła kolejnych miłośników pływania kajakami po swoich wodach.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 17 września 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content