III miejsce Kuby Krzemińskiego w konkursie wojewódzkim.
2 listopada 2018

Brawo Kuba !

III miejsce Kuby Krzemińskiego w konkursie wojewódzkim.

W 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się już VII edycja konkursu literacko – historycznego „ O szablę Komendanta”  organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku przy współpracy z Stowarzyszeniem „Patria Polonia”. Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzanie u uczniów wiedzy na temat historii Ojczyzny i regionu, kształtowanie oraz pogłębianie postaw patriotycznych, a przy okazji pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej uczniów. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik – reprezentowany na uroczystości przez Pana Tomasza Kominka – dyrektora płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Starosta Płocki – Mariusz Bieniek – reprezentowany przez pana Michała Twardy. Uroczysta Gala finałowa, którą poprowadził płocki aktor Piotr Bała, odbyła się 17 października 2018 r w Sali Barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku w gmachu Opactwa Pobenedyktyńskiego. W imieniu marszałka Adama Struzika jako pierwszy głos zabrał Tomasz Kominek. Zwrócił on uwagę na szczególną wagę konkursu, który rozbudza wśród młodzieży wrażliwość historyczną. Przypomniał o Polskiej drodze do niepodległości, która była ”kręta, uświęcona krwią, ciężką pracą i determinacją”.

Bardzo miłym zaskoczeniem i wyróżnieniem dla naszej szkoły był sukces ucznia ZS im Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Kuby Krzemińskiego z klasy 3 TCS, który zdobył zaszczytne III miejsce. Jury konkursu zwróciło uwagę na bardzo osobistą pracę Kuby, który podzielił się swoimi refleksjami na temat historii swojej małej ojczyzny wykorzystując barwną historię swojej rodziny – a szczególnie historię swojego pradziadka uczestnika wielu kampanii wojennych XX wieku. Uroczystość została dodatkowo uświetniona przejmującym , patriotycznym występem zespołu muzycznego naszej szkoły grupy „Art.” pod opieką Pani Katarzyny Kamińskiej.  Publiczność zebrana na uroczystości doceniła artystów gromkimi brawami i była pod wrażeniem bardzo profesjonalnie przygotowanego występu.

Patronat honorowy nad konkursem objęli marszałek Adam Struzik i starosta płocki Mariusz Bieniek. Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzanie u uczniów wiedzy na temat historii Ojczyzny i regionu, kształtowanie oraz pogłębianie postaw patriotycznych, a przy okazji pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej uczniów. Tematyka tegorocznej edycji – „Drogi do wolności…” nawiązywała do upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

– Rok 2018 jest niezwykle ważny dla wszystkich Polaków. Świętujemy doniosły i bardzo radosny jubileusz, będący najlepszą okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń oraz postaci, dzięki którym nasza ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała suwerenność i wróciła na mapy świata. Drogi, które prowadziły Polskę do niepodległości były kręte, uświęcone krwią, ciężką pracą i determinacją. Te trudne doświadczenia kształtowały nas jako naród. I to do nich odnosiliście się Drodzy Uczniowie w konkursowych zgłoszeniach. Nie było to łatwe zadanie. Tym bardziej doceniam Waszą wrażliwość historyczną – zwrócił się w liście do uczestników marszałek Adam Struzik.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 2 listopada 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content