II WYSZOGRODZKI BIEG MŁODZIEŻY PRZECIW PRZEMOCY
19 kwietnia 2023

Pomimo niesprzyjającej aury odbył się już II. Wyszogrodzki Bieg Młodzieży Przeciw Przemocy w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Cieszymy się, że to wydarzenie ponownie przyciągnęło wielu uczestników.
Nasz Bieg był swoistym manifestem. Jego głównym przesłaniem było uwrażliwienie społeczeństwa na reagowanie na wszelkie rodzaje przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej i cyberprzemocy. Jak mówiła Pani dyrektor Joanna Misiakowska, szczególnie teraz w obliczu wojny, która rozgrywa się za wschodnią granicą, musimy się jej przeciwstawić i dać jasny sygnał, że jest czymś złym i należy ją z całą stanowczością potępiać. Dyrektor nawiązała również do przypadającej dziś 80-tej rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, które było wystąpieniem przeciwko przemocy wojennej.
Dzień 19 kwietnia został wybrany nie bez powodu, bowiem to data upamiętniająca wybuch Powstania w Getcie Warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Biegnąc przeciw przemocy wspominamy setki zamordowanych ludzi.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach POWIATOWEGO PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE ORAZ OCHRONY OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku za sfinansowanie całego wydarzenia !
Klasyfikacja końcowa
W kategorii dziewcząt kl. VII-VIII SP
1. miejsce Maja Pawlak SP Kobylniki
2. miejsce Amelia Kołodziejska SP Wyszogród
3. miejsce Anna Janczak SP Wyszogród
W kategorii chłopców kl. VII-VIII SP
1. Sebastian Panek SP Rębowo
2. Bartosz Koperski SP Kobylniki
3. Kacper Liberek SP Śladów
W kategorii dziewcząt kl. I-II szkoły średnie
1. Nikola Polanowska ZS Wyszogród
2. Martyna Folga ZS Wyszogród
3. Wiktoria Trąbińska ZS Wyszogród
W kategorii chłopców kl. I-II szkoły średnie
1. Dawid Zaniewski ZS Wyszogród
2. Krzysztof Grzegożewski ZS Czerwińsk
3. Kacper Szostak ZS Wyszogród
W kategorii dziewcząt kl. III-IV szkoły średnie
1. Małgorzata Kiljan ZS Wyszogród
2. Daria Szulc ZS Wyszogród
3. Martyna Bogiel ZS Wyszogród
W kategorii chłopców kl. III-IV szkoły średnie
1. Patryk Panek ZS Wyszogród
2. Łukasz Mokos ZS Wyszogród
3. Dawid Wilczek ZS Wyszogród
Podziękowania dla OSP Wyszogród, Posterunku Policji w Wyszogrodzie, Szkół Podstawowych: Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą, SP Wyszogród, Szkoły Podstawowej w Śladowie, Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie, Szkoły Podstawowej w Rębowie, Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 kwietnia 2023.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content