I miejsce dla dziewcząt w siatkówce w Powiatowej Licealiadzie!!!
28 listopada 2019

I miejsce dla dziewcząt z Zespołu Szkół w siatkówce w Powiatowej Licealiadzie!!! 27 listopada 2019 roku wystartowały rozgrywki Licealiady w siatkówce dziewcząt. Gospodarzem pierwszego z trzech turniejów był Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Do rywalizacji poza gospodarzami zawodów stanęły również dziewczęta z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku oraz Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. W pierwszym meczu turnieju naprzeciw siebie stanęły zespoły z Wyszogrodu i Płocka. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 16:16, końcówka tego seta to już zdecydowanie lepsza gra dziewcząt z Wyszogrodu i wygrana 25:18. Drugi set to od samego początku dominacja zespołu z Wyszogrodu i wygrana 25:10 i zwycięstwo w meczu 2:0. W kolejnym meczu zmierzyły się ze sobą zespół gospodarzy oraz drużyna z Płocka. Po bardzo wyrównanym secie w samej końcówce partię tę na swoją korzyść rozstrzygają gospodarze (25:22). Druga odsłona zaczyna się od prowadzenia gospodarzy 10:0, ale w siatkówce to żadna przewaga i w końcówce seta na tablicy wyników mamy 24:24 i dopiero po grze na przewagi partię tę wygrywają dziewczęta z Gąbina 28:26 i cały mecz 2:0. Ostatni mecz pomiędzy zespołami z Gąbina i Wyszogrodu miał zdecydować o tym, kto okaże się zwycięzcą I rundy siatkarskiej Licealiady dziewcząt. W pierwszym secie od samego początku gra toczyła się punkt za punkt. Raz jeden, a raz drugi zespół wychodził na nieznaczne prowadzenie. Dopiero w samej końcówce tego starcia szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły dziewczyny z Wyszogrodu wygrywając 25:20. Drugi set tego meczu od samego początku przebiegał pod dyktando zespołu z Gąbina. W końcówce tego seta gospodarze prowadzili już 23:19 ale dobra i skuteczna gra w dziewcząt z Wyszogrodu zdecydowała o ich zwycięstwie w tej partii 26:24 i w całym meczu 2:0. Brawa dla dziewczyn za dobrą grę w duchu fair-play.
TR

 

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 listopada 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content