Finał akcji krwiodawstwa
20 kwietnia 2016

Dnia 19 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Panie z regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział w Nowym Dworze Mazowieckim odebrały naszej młodzieży i mieszkańcom gminy Wyszogród kilkanaście litrów krwi. Oddało ją 25 osób, a chętnych było jeszcze więcej. Panie czuwały, aby oddawana krew była pełnowartościowa, a krwiodawcy zdrowi i pełni sił, dlatego też 10 osób zdyskwalifikowano z możliwości bycia dawcą.

Akcje honorowego krwiodawstwa to już tradycja naszego życia szkolnego. Co najmniej dwa razy w roku młodzież ucząca się w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, daje przykład odpowiedzialności mieszkańcom naszego miasta i gminy, chętnie oddając cząstkę siebie dla potrzebujących chorych i cierpiących osób. Przez lata nauczyli się, że taka pomoc jest niezwykle ważna i potrzebna i z dumą biegną do krwiobusu ze swoimi książeczkami honorowych krwiodawców. Przed autokarem zawsze ustawia się kolejka chętnych, a w środku atmosfery oddawania krwi pozazdrościłby nam niejeden uczestnik podobnych akcji. Młodzież dba, żeby panie pielęgniarki i pani doktor nie przemęczyły się zbytnio i żeby chętnie do nas wracały. Wracają tez nasi absolwenci, którzy choć nie chodzą już na zajęcia lekcyjne, nie opuszczają nas w potrzebie i chętnie pomagają we wszystkich akcjach pomocowych i charytatywnych organizowanych przez nauczycieli i uczniów naszego Zespołu Szkół. Widać nauczyli się wspólnie z nami działać i pomagać. A jak raz się tego nauczyli, to nie umieją przestać.

Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli, ale wstępne badania krwi niestety im to uniemożliwiły. Sama Wasza chęć włączenia się w tą ważną akcję, jest dla nas niezmiernie ważna. Jeśli kogoś przez nieuwagę pominęliśmy, najmocniej przepraszamy. I również szczerze dziękujemy za ten piękny gest pomocy.

Lista osób które oddały krew dn. 19.04.2016 r.

 1. Paweł Lewandowski
 2. Mateusz Cieślak
 3. Dawid Majewski
 4. Bartosz Błaszczyk
 5. Paulina Żbikowska
 6. Natalia Gmurczyk
 7. Aleksandra Żółtowska
 8. Karolina Janczarek
 9. Wiktoria Sobiecka
 10. Rafał Walczak
 11. Mikołaj Kafliński
 12. Jacek Laskowski
 13. Natalia Malinowska
 14. Paulina Smardzewska
 15. Martyna Adamczyk
 16. Krzysztof Kowalewski
 17. Andżelika Szafaryn
 18. Justyna Boch
 19. Maciej Pawlicki
 20. Klaudia Bartosiak
 21. Radosław Bańka
 22. Andrzej Szewczak
 23. Michał Łuczka
 24. Krystyna Adamczyk
 25. Izabela Rutecka

(10 osób nie mogło niestety z powodów zdrowotnych oddać krwi)

Wszystkim krwiodawcom dziękujemy za uczestnictwo w akcji!!!

Zapraszamy w nowym roku szkolnym!  Kolejna akcja krwiodawstwa już w październiku!

Wtedy też będą mogli zarejestrować się potencjalny dawcy szpiku kostnego!

Nie bójmy się pomagać osobom chorym i potrzebującym! To naprawdę nie boli!

Przyłączcie się do Nas w ratowaniu życia i zdrowia!!!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 kwietnia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content