Eliminacje do szkolnej drużyny strzeleckiej
24 lutego 2016

W piątek 19 lutego 2016 roku uczniowie klas mundurowych – I A, I B oraz II A po raz kolejny uczestniczyli w ramach edukacji obronnej w zajęciach na strzelnicy. Każdy z uczniów miał okazję oddać 13 strzałów z karabinka sportowego jednostrzałowego.

Karabinek sportowy (kbks) – jest to małokalibrowa broń strzelecka przeznaczona do szkolenia żołnierzy oraz stosowana w celach sportowych i rekreacyjnych. Sportowy karabinek jednostrzałowy polskiej produkcji został skonstruowany przez Bohdana Szpaderskiego. Przystosowany jest do strzelania nabojami sportowymi 5,6 mm bocznego zapłonu typu long z ołowianym pociskiem. Nie posiada on magazynka i regulacji spustu.

Jedna z uczennic miała także okazję oddać 13 strzałów z pistoletu sportowego Margolin.

Pistolet MCM Margolin – jest to pistolet samopowtarzalny na amunicję bocznego zapłonu przeznaczony do szkolenia sportowego i amatorskiego uprawiania sportów strzeleckich. Skonstruowany został przez Michaiła Margolina. Pistolet ten posiada regulowane przyrządy celownicze.

Zajęcia te były jednym z etapów wyłonienia drużyny, która będzie reprezentowała naszą szkołę w rejonowych zawodach strzeleckich na początku kwietnia w Płocku.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 24 lutego 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content