18 listopada 2022

„Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo.”
– P. Sz.
⚜️Święto Szkoły to Dzień Jej patrona Jana Śniadeckiego, a jednocześnie uroczystość Ślubowania klas pierwszych – jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia.
⚜️Patron naszej Szkoły to wybitny matematyk, naukowiec, astronom, działacz Komisji Edukacji Narodowej. Jego życiowa mądrość „nauka jest zaletą człowieka, bo go doskonali” stała się maksymą młodzieży uczącej się w naszej Szkole.
⚜️Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego Pani Joanna Misiakowska powitała wszystkich przybyłych na tę wyjątkową uroczystość: Panią Iwona Sierocka Wicestarostę, Panią Małgorzata Struzik Dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych, Panią Elzbieta Jachimiak Radną Powiatową, Inspektora Mariusz Kryszkowski Komendanta Miejskiego Policji w Płocku oraz Proboszcza Parafii Wyszogród ks. Grzegorz Przybyłek i przedstawicielki Rady Rodziców Panie Monika Wójcik i Małgorzata Zaorska.
⚜️Pierwsze słowa Pani Dyrektor skierowała do uczniów klas ślubujących, zapewniając ich o wsparciu w realizacji marzeń, osiąganiu sukcesów, rozwijaniu talentów, czemu bez wątpienia sprzyjać będzie atmosfera, którą razem tworzymy.
⚜️Tradycyjnie z okazji święta patrona w szkole został zorganizowany konkurs pt. „Jan Śniadecki – Jowisz Litewski”. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem tak właśnie nazywano w ówczesnych czasach Jana Śniadeckiego. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Konrad Skrzyński 👏
II miejsce – Dawid Opała 👏
III miejsce – Dominika Organiściak👏
Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie gratulujemy.
⚜️W ceremonii ślubowania w poczet uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego zostało przyjętych 169 uczniów sześciu klas pierwszych, których wychowawcami są:
I A -Pani Paula Boszko
I B -Pani Izabela Jeznach
I C -Pani Aneta Dziecinny
I KM -Pani Agnieszka Bor
Oficjalną część uroczystości uświetnił występ koła teatralnego, który pod kierunkiem Pani Barbary Gontarczyk przygotował wspaniałą inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 18 listopada 2022.