Nasza młodzież w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach
17 czerwca 2016

W czwartek 16 czerwca 2016r. młodzież klas mundurowych naszej szkoły uczestniczyła w  I Dniu Otwartym jedynego w Polsce zakładu tresury psów.

W programie były:

POKAZY SPRAWNOŚCI UŻYTKOWEJ PSÓW SŁUŻBOWYCH

– Praca węchowa – psy do wyszukiwania zapachów narkotyków.

– Pokonywanie przeszkód terenowych.

– Ćwiczenia obrończe – psy patrolowo-tropiące.

– Ćwiczenia z posłuszeństwa ogólnego – psy patrolowo-tropiące.

POKAZY SPRAWNOŚCI UŻYTKOWEJ KONI SŁUŻBOWYCH

– Umiejętności jeździeckie policjantów-jeźdźców.

POKAZ RATOWNICTWA WODNEGO

-Rratownictwo wodne.

STOISKA CENTRUM SZKOLENIA POLICJI

– Zakłady Kynologii Policyjnej  -prezentacja sprzętu wykorzystywanego w tresurze psów służbowych.

– Zakład Ruchu Drogowego  -stoisko z busem edukacyjnym, motocyklami służbowymi, pojazdem z wideorejestratorem oraz alkogogle.

– Zakład Służby Prewencyjnej – stoisko profilaktyki (podinsp. Sowa) oraz  taktyki działań zespołowych.

– Zakład Szkoleń Specjalnych – stoisko daktyloskopijne, fotografii sygnalitycznej, pierwszej pomocy.

– Zakład Interwencji Policyjnych – prezentacja jednostek broni.

– Państwowa Straż Pożarna w Grójcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Chynowie – prezentacja sprzętu przeciwpożarowego.

Z wyjazdu młodzież wróciła z przekonaniem, że bycie policjantem to nie zawód ale misja – wymagająca wielu wyrzeczeń i poświęceń.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 17 czerwca 2016.