DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
9 marca 2018

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH Jak wiadomo podstawą dobrego wykształcenia jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego dlatego też 7 marca 2018 świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Organizacją zajęli się nauczyciele obcych języków, którzy przygotowali kilka konkurencji i zabaw językowych dla uczniów. Sponsorem nagród głównych była Rada Rodziców ZS im. Jana Śniadeckiego, wydawnictwo Express Publishing oraz Vistula Bank. Nauczyciele językowcy przygotowali konkursy dla każdej grupy wiekowej. Klasy pierwsze przygotowały stroje, piosenki i tańce z najpopularniejszych krajów europejskich. Zwycięzcą została klasa1 LGr, która wylosowała Niemcy. W konkurencji Quiz Wiedzy o Krajach Obcojęzycznych brały udział klasy ostatnie i tu na pierwszym miejscu uplasowała się klasa IVG. Klasy drugie brały udział w konkurencji kodów QR, gdzie wykorzystywali aplikacje z telefonu komórkowego by wyszukać pytania, a następnie odpowiedzi. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa 2 a. Pozostałe konkurencje obejmowały konkurs : Kto to? Gdzie uczniowie mieli za zadanie odgadnąć nazwisko, kraj pochodzenie oraz dziedzinę pracy osób, znanych w całej Europie. Do udanej konkurencji należała również : Jaka to melodia? oraz Puzzle. W miedzy czasie, gdy szanowne Jury podejmowało decyzje co do nagród, mogliśmy wysłuchać występu grupy ART, która zaprezentowała utwory rosyjsko i anglojęzyczne. Całe przedsięwzięcie uważamy za bardzo udane i już nie możemy doczekać się kolejnego roku.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 9 marca 2018.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content