Dzień Edukacji Narodowej ?
15 października 2019

Dnia 15.10.2019 r. w naszym Zespole Szkół odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ten dzień to jeden z takich dni w trakcie roku, kiedy uwaga nas wszystkich skupia się na polskiej szkole, na nauczycielach, pracownikach szkoły i na uczniach. To jest dzień, w którym wszyscy polskiej szkole dobrze życzą. Życzą, aby nauczyciele pracowali jak najlepiej, aby byli zadowoleni ze swojej pracy i aby przynosiła ona dobre efekty i satysfakcję. Życzą również, aby dzieci i młodzież uczący się w naszych szkołach byli zadowoleni, ale także zdobywali nowe umiejętności. W tym dniu przyznawane są również nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Nasza uroczystość rozpoczęła się od podziękowań Pani Dyrektor dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za pracę, zaangażowanie i nauczanie oraz wychowywanie młodzieży. W tym wyjątkowym dniu uhonorowani zostali nagrodami dyrektora: Agnieszka Lenczewska, Mariia Serediuk, Dorota Klus, Agnieszka Bor, Renata Krajczyńska, Małgorzata Nowak, Piotr Felczak, Jacek Janczak i Bogdan Szmulewicz oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi.. Nagrodę Starosty Płockiego podczas Powiatowego Dnia Edukacji w miniony piątek dostały również nasze panie Dyrektor – p. Joanna Misiakowska i Beata Kryszkowska, które władze naszego organu prowadzącego doceniły za wysoką jakość pracy szkoły. Następnie pani Dyrektor przekazała głos uczniom, którzy swoim występem, przygotowanym pod kierunkiem p. Barbary Gontarczyk uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Życzenia nauczycielom złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Wójcik, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. W imieniu opiekunów naszych uczniów ufundowała też nauczycielom słodki upominek. Nauczyciele zaś życzyli sobie, aby ich praca i wysiłki były zauważane i doceniane przez młodzież i ich rodziców, bo to jest według nich największa nagroda, którą często dostrzec można dopiero po upływie pewnego czasu. – Wtedy, z pewnej perspektywy widać, jak ważny był nauczyciel, jak mocno wpływał na formowanie młodych ludzi.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 15 października 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content