Dzień Dawcy Szpiku
19 grudnia 2017

Razem możemy więcej! Dnia 15 grudnia 2017r w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego miała miejsce niezwykła akcja. We współpracy z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych został zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku, już trzeci w naszej szkole. Podczas tej akcji do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyło 55 osób. Wśród tej grupy byli głównie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Akcja trwała od godziny 9 do 15. Zaangażowanych było 12 wolontariuszy, którzy po wcześniejszym przygotowaniu i odpowiednim przeszkoleniu prowadziło rejestrację potencjalnych dawców. W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą także rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek każdy może zachorować, ale na szczęście, każdy może też pomóc. Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Należy pamiętać o tym, że rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie wymazu z policzka nie boli, ale kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu być może, można uratować życie. Wszystkim, którzy zarejestrowali się w tym dniu serdecznie dziękujemy. Podziękowania także dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli do nas dołączyć, choć bardzo chcieli.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 grudnia 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content