Dzień CHLEBA 2017
11 października 2017

W  Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie już po raz czwarty odbyły się obchody Dnia Chleba. W atmosferę uroczystości wprowadziła zaproszonych gości młodzież  Zespołu Szkół  śpiewając piosenkę pt.”Czerwone korale”.

Mieliśmy zaszczyt gościć Mariusza Bieńka Starostę Powiatu Płockiego, sponsora nagród konkursowych, Radnych Powiatu Jadwigę Milewską oraz Apolinarego Gruszczyńskiego. Byli wśród nas również : Jan Boszko  Burmistrz GiM Wyszogród oraz Anna Kossakowska Sekretarz, Józef Zbigniew  Boszko przewodniczący Rady Gminy i Miasta wraz z radnymi, Jolanta Łukasiak – Malicka Prezes Zarządu Vistula Bank Spółdzielczy, Dariusz Boszko zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów z Małej Wsi, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Wyszogrodu, Stowarzyszenie Wzajemnej Współpracy Lasocin.

W czasie uroczystości podkreślano właściwości zdrowotne chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami na zakwasie. Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego ze Słupna „18 lat plus VAT”. Można było również skosztować różnych gatunków pieczywa oraz wyrobów regionalnych, które przygotowane zostały przez: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Malwa”, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Stokrotki”, Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Marszałka Piłsudskiego w Orszymowie oraz Zespół Szkół  im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie w Wyszogrodzie.

Głównym punktem uroczystości były dwa konkursy: „Najsmaczniejszy chleb wypiekany na zakwasie” , oraz konkurs pt. „Wiersz o chlebie” . W konkursie na „Najsmaczniejszy chleb wypiekany na zakwasie” w kategorii instytucje I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach, II miejsce wywalczyło Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego”  laureatem III nagrody zostało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Orszymowo i Okolic. W kategorii osoby indywidualne I miejsce zajęła  pani Magdalena Tatarka, II oraz III miejsce wywalczyły uczennice Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie: Martyna Kurowska oraz Marta Juzwiak.  W konkursie pt. „Wiersz o chlebie” w kategorii młodzież i dzieci I miejsce zajęła Zuzanna Boruta uczennica Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku, II miejsce wywalczyła Anna Mateuszuk uczennica Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, laureatem trzeciej nagrody został Kuba Skopczyński uczeń Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach. W kategorii dorośli przyznano trzy pierwsze miejsca. Otrzymały je następujące osoby: pani Halina Nowacka, pan Waldemar Rypiński, pan Maciej Jarosław Dąbrowa.

Jesteśmy zadowoleni z tego, że w  czasie tego jednego dnia  – „ Dnia Chleba” udało nam się połączyć pokolenia i ocalić od zapomnienia cudowną tradycję wypieku chleba na zakwasie.

Do zobaczenia za rok!!!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 11 października 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content