„Dzień chleba 2016”
20 października 2016

Już od samego rana 20 października 2016r. z okazji „Dnia Chleba”  w murach Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie rozchodził się w powietrzu zapach pieczonego chleba. Część oficjalną uroczystości rozpoczęła inscenizacja muzyczna pt. „Na ludową nutę”, która wprowadziła zebranych w radosny nastrój. Historię chleba pieczonego na zakwasie można było  prześledzić oglądając przedstawienie pt. ” Chleb naszym życiem” .

Jak co roku byli z nami zaproszeni goście i przyjaciele naszej placówki. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Mariusza Bieńka Starostę Płockiego, Panią Małgorzatę Struzik Dyrektora Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku, Radnych powiatowych:  Ewę Kowalak, Jadwigę Milewską, Andrzeja Kulińskiego oraz Apolinarego Gruszczyńskiego a także  Pana Dariusza Boszko – Wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku. Nie zabrakło wśród nas samorządowców Ziemi Wyszogrodzkiej: Pana Jana Boszko Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, Pani Anny Kossakowskiej  Sekretarza Gminy i Miasta Wyszogród, Pana Zbigniewa Józefa Boszko Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Wyszogród wraz z radnymi.  Byli wśród nas: Pani Jolanta Łukasiak-Malicka Prezes Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego wraz z Panią Joanną Stelmach, Pani Grażyna Piotrowska – Kierownik MGOPS w Wyszogrodzie oraz Pani Ewa Smółka – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Jacka Kuronia w Wyszogrodzie. Nie zabrakło wśród nas dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół wraz z młodzieżą. Zaszczycili nas: Pani Danuta Kowalkowska –Fiłoniuk , Pan Janusz Pielaciński, Pan Dariusz Kosiński, Pani Bogumiła Jasińska,Pani Danuta GwiazdaAnna Kijoch.

Ważnym punktem uroczystości było również rozstrzygnięcie konkursów towarzyszących uroczystości.

W konkursie na najsmaczniejszy chleb wypiekany na zakwasie w  kategorii szkoły i instytucje:

 I miejsce wywalczył Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach.

laureatem III nagrody  zostało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Malwa”

W kategorii zgłoszenia indywidualne:

 I miejsce wywalczyła przepysznym chlebem Pani Magdalena Tatarka,  

II miejsce zajęła Pani  Marzena Pręgowska

laureatem III nagrody została Pani  Paulina Sumska .

Obchodom Dnia Chleba towarzyszył również konkurs poetycki pt.: „Wiersz o chlebie”. Spośród nadesłanych wierszy jury wybrało następujących laureatów:

I miejsce zajęła  Pani Halina Nowacka,  

II miejsce zajęła Jowita Janiszewska ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie,

Wyróżniono również twórczość Pana Waldemara Rypińskiego oraz wiersze Nikoli Fotek, Dawida Laskowskiego, Cezarego Wolskiego i Dawida Lądowskiego.

Ostatnim punktem uroczystości było smakowanie upieczonych chlebów i  lokalnych potraw.  Swoje potrawy wystawiły do degustacji Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „MALWA” i Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gabinie.

Obchody  uświetnił wytęp zespołu muzycznego ze Słupna „18 lat plus Vat”.

 Dziękujemy również Związkowi Emerytów i Rencistów z Małej Wsi i Wyszogrodu oraz Stowarzyszeniu Wzajemnej Współpracy z Lasocina za prezentację lokalnej twórczości ludowej.

Chcielibyśmy również  podziękować osobom indywidualnym i instytucjom, których zaangażowanie i wsparcie przyczyniło się do zorganizowania „Dnia Chleba”. W szczególności dziękujemy:

  • Starostwu Powiatowemu w Płocku
  • Lokalnej Grupie Działania
  • Pani Jolancie Łukasiak-Malickiej Prezesowi Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego
  • Państwu Danucie i Wiesławowi Magnuszewskim
  • Panu Zbigniewowi Szmulewiczowi
  • Panu Krzysztofowi Smółka
  • Panu Andrzejowi Kopka właścicielowi Piekarni w Wyszogrodzie,  za pomoc w rozstrzygnięciu konkursu na najsmaczniejszy chleb oraz dostarczenia swoich wypieków do degustacji
  • Państwu Monice i Jackowi Macion, właścicielom Domu Weselnego „Zamkowa”, za przygotowanie potrawy regionalnej jaką jest żurek z jajkiem i białą kiełbasą
  • Panu Maciejowi Bielickiemu  prezesowi Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Wyszogrodzianka” za udostępnienie stołów wystawowych
  • Panu Pawłowi Kłobukowskiemu i „E-Wyszogrodowi”

oraz wszystkim osobom, które włączyły się do pomocy.

Dziękujemy bardzo i zapraszamy za rok.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 października 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content