Dzie┼ä Chleba­čŹ×
20 pa┼║dziernika 2022

Dnia 19 pa┼║dziernika w Zespole Szk├│┼é im. Jana ┼Üniadeckiego w Wyszogrodzie odby┼éy si─Ö VIII obchody Dnia Chleba. Patronatem honorowym uroczysto┼Ť─ç obj─ů┼é Sylwester Ziemkiewicz Starosta P┼éocki – jednocze┼Ťnie sponsor nagr├│d dla laureat├│w konkurs├│w. Obecna by┼éa z nami r├│wnie┼╝ Iwona Sierocka Wicestarosta.
Obchodom dnia Chleba jak co roku towarzyszyły występy naszej uzdolnionej młodzieży oraz pokazy taneczne w wykonaniu Zespołu Mavilena, które wprowadziły nas w uroczysty nastrój.
Wa┼╝nym punktem uroczysto┼Ťci by┼éy trzy konkursy:
ÔÇ×Konkurs piosenki ludowejÔÇŁ, ÔÇ×Chleb na zakwasie, niezapomniany smak i zapachÔÇŁ oraz ÔÇ×R─Ökodzie┼éo ludoweÔÇŁ.
W konkursie ÔÇ×Piosenki LudowejÔÇŁ laureatami byli uczniowie naszej szko┼éy:
I miejsce wy┼Ťpiewa┼éa Alina Boichuk
II miejsce zaj─ů┼é Dawid Brzezi┼äski
III miejsce zdobyła Zuzanna Wasilewska.
W konkursie ÔÇ×Chleb na zakwasie, niezapomniany smak i zapachÔÇŁ
w kategorii instytucje:
I miejsce zaj─ů┼é Zesp├│┼é Szk├│┼é im. Stanis┼éawa Staszica w G─ůbinie
II miejsce zdoby┼éo Stowarzyszenie ÔÇ×Wok├│┼é ┼ÜniadeckiegoÔÇŁ w Wyszogrodzie
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie
w kategorii indywidualnej:
I miejsce zdobył p. Józef Walewski
II miejsce zaj─ů┼é Emil Szkop
III miejsce wywalczył Kamil Przybylski.
Wyr├│┼╝niono r├│wnie┼╝ chleby p. Moniki Pi─ůtkowskiej oraz Weroniki Kacprzak.
W konkursie ÔÇ×R─Ökodzie┼éo ludoweÔÇŁ
w kategorii doro┼Ťli
laureatami I miejsca zostały p. Katarzyna Krzemińska i p. Halina Nowacka.
II miejsce zajęła p. Elżbieta Wójcik
III miejsce wywalczyły p. Katarzyna Zochowska oraz p. Paula Boszko.
Wyróżnione zostały również prace p. Zofii Krystek oraz p. Teresy Ziemińskiej.
W kategorii dzieci i młodzież:
I miejsce wywalczył Karol Krzemiński
II miejsce zaj─Ö┼éa Anna Paj─ůk
III miejsce zdoby┼éa Julia Pi─ůtkowska.
W tym szczeg├│lnym dniu byli z nami ksi─Ö┼╝a: ks. kanonik Grzegorz Przyby┼éek, Marek Iwa┼äski -Gwardian Klasztoru OO Franciszkan├│w w Wyszogrodzie oraz ks. Dawid Witkowski, Przedstawiciele Rady Powiatu ÔÇô p. Ewa Kowalak Wiceprzewodnicz─ůca Rady Powiatu, p. Apolinary Gruszczy┼äski – cz┼éonek Zarz─ůdu, p. El┼╝bieta Jachimiak, p. Katarzyna Janczak -Wiceprzewodnicz─ůca Rady Gminy i Miasta Wyszogr├│d, p. Joanna Stelmach – Dyrektor oddzia┼éu Vistula Banku Sp├│┼édzielczego, p. Jaros┼éaw Mioduski – Dyrektor Domu Pomocy Spo┼éecznej ÔÇ×Nad JaremÔÇŁ, p. Hubert Wi─Öckowski ÔÇô dyrektor Plac├│wki Opieku┼äczo ÔÇô Wychowawczej w Wyszogrodzie, p. Dariusz Boszko ÔÇô Wicedyrektor PUP w P┼éocku. Byli z nami r├│wnie┼╝ p. Maria Bieniek ÔÇô Kierownik Warsztat├│w Terapii Zaj─Öciowej z M─Öczenina oraz p. Jolanta Fabisiak ÔÇô Kierownik ┼Ürodowiskowego Domu Samopomocy w Wyszogrodzie.
W┼Ťr├│d go┼Ťci nie zabrak┼éo dyrektor├│w zaprzyja┼║nionych szk├│┼é. Byli z nami: p. Jadwiga Milewska ÔÇô Dyrektor Zespo┼éu Szk├│┼é im. Stanis┼éawa Staszica w G─ůbinie, p. Renata Kozakiewicz ÔÇô dyrektor zespo┼éu Szk├│┼é im. Kr├│lowej Jadwigi w Czerwi┼äsku nad Wis┼éa, p. Dariusz Umi─Öcki ÔÇô Dyrektor Szko┼éy Podstawowej im. Marsza┼éka J├│zefa Pi┼ésudskiego w Chociszewie, p. Bogumi┼éa Jasi┼äska ÔÇô Dyrektor Szko┼éy Podstawowej im. K. K. Baczy┼äskiego w Wyszogrodzie, p. Kalina Cybulska- Fili┼äska ÔÇô Dyrektor Szko┼éy Podstawowej w Ma┼éej Wsi, p. Iwona Sob├│tko – Dyrektor Szko┼éy Podstawowej w Podg├│rzu.
Towarzyszy┼éy nam r├│wnie┼╝ p. Ma┼égorzata Zaorska ÔÇô wiceprzewodnicz─ůca Rady Rodzic├│w, p. Halina Nowacka oraz p. Zofia Krystek.
Go┼Ťcili┼Ťmy w tym wa┼╝nym dniu:
p. Andrzeja Kopk─Ö – w┼éa┼Ťciciela piekarni w Wyszogrodzie
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Wyszogrodzie,
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Orszymowa i okolic,
Stowarzyszenie Gospody┼ä Wiejskich ÔÇ×StokrotkaÔÇŁ w R─Öbowie,
Koło Gospodyń Wiejskich w Marcjance,
Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ÔÇ×MalwyÔÇŁ z Ma┼éej Wsi,
Ko┼éo Gospody┼ä Wiejskich ÔÇ×Bodzanowskie Pier├│┼╝ankiÔÇŁ,
Zesp├│┼é Szk├│┼é im. Stanis┼éawa Staszica w G─ůbinie,
Dom Weselny Zamkowa ÔÇô Monika Macion,
a tak┼╝e Zesp├│┼é Mavilena z p. Ma┼égorzat─ů Brzezi┼äski,
Warsztaty Terapii Zaj─Öciowej w M─Öczeninie.
Byli z nami r├│wnie┼╝ s┼éuchacze Uniwersytetu III Wieku i Zwi─ůzek Emeryt├│w i Rencist├│w z Wyszogrodu i Ma┼éej Wsi, ┼Ürodowiskowy Dom Samopomocy w Wyszogrodzie, Dom Pomocy Spo┼éecznej w Wyszogrodzie oraz p. Katarzyna Grabarczyk z Malej Wsi.
Wszyscy wy┼╝ej wymienieni przygotowali dla nas swoje wyroby, kt├│re mogli┼Ťmy smakowa─ç, podziwia─ç, a tak┼╝e zakupi─ç po oficjalnej cz─Ö┼Ťci uroczysto┼Ťci.
W atmosfer─Ö pachn─ůc─ů chlebem wprowadzi┼éa nas inicjatorka uroczysto┼Ťci p. Agnieszka Lenczewska, kt├│ra przypomnia┼éa zebranym go┼Ťciom, jak d┼éug─ů i chlubn─ů histori─Ö ma wypiekanie i spo┼╝ywanie pieczywa, zw┼éaszcza tego najzdrowszego, sporz─ůdzanego na zakwasie.
Wszystkim dzi─Ökujemy za przybycie a nagrodzonym gratulujemy. Zach─Öcamy r├│wnie┼╝ ju┼╝ dzi┼Ť do wzi─Öcia udzia┼éu w naszych przysz┼éorocznych inicjatywach zwi─ůzanych z IX Dniem Chleba, na kt├│ry ju┼╝ teraz serdecznie zapraszamy!!!

« Powr├│t do strony g┼é├│wnej Opublikowano: 20 pa┼║dziernika 2022.

Wa┼╝ne informacje

Wa┼╝ne informacje

Wa┼╝ne informacje

Skip to content