Drugie miejsce należy do nas!
10 marca 2016

Zespół Szkół im. S. Staszica w Gąbinie po raz szósty zorganizował konkurs promujący język, kulturę, historię, geografię oraz wiedzę ogólną o Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii i Francji. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Małgorzata Łagodzińska (I B), Paulina Białecka (I C) i Przemysław Pawlak (I C) rywalizowali z czterema drużynami. Wykazując się dużą wiedzą, zajęli II miejsce. W konkursie wzięło udział łącznie 15 uczniów ze szkół powiatu płockiego. W pierwszej części pisemnej uczestnicy musieli rozwiązać test, w drugiej odpowiedzieć na pytania przed jury.

Młodzież do udziału w konkursie przygotowały nauczycielki języków obcych Ida Zielińska i Julita Wisławska. W przerwie wszyscy mieli okazję uczestniczyć w Targach Edukacji i Pracy, a także wziąć udział w prelekcji dotyczącej roli języków obcych we współczesnym świecie. Na zakończenie Starosta Płocki, Mariusz Bieniek, wręczył wszystkim laureatom dyplomy i nagrody. Konkurs był świetną okazją do promowania nauki języków obcych, rozwijania zainteresowań i uzdolnień wśród uczniów, a także przybliżenia im kultury krajów europejskich.

Gratulujemy naszym uczniom uzyskanego wyniku.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 10 marca 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content