„Diva for Rent”
2 grudnia 2016

21 listopada bieżącego roku, blisko 150 osób z naszej szkoły miało zaszczyt uczestniczyć w tak wspaniałym kulturalnym wydarzeniu jakim był spektakl „Diva for rent” odgrywany na deskach płockiego Teatru Dramatycznego. To spektakl jakiego jeszcze nie było…

Znana i ceniona śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, mezzosopranistka, sam na sam z publicznością. Jej głos słyszeliśmy nie tylko podczas śpiewu ale i mowy. Koncepcja tego monodramu jest prosta ale też zaskakuje widza. Jednak to wszystko jest po to aby opera stała się dostępna dla wszystkich. Dla tych którzy po raz pierwszy mieli z nią styczność podczas naszego wyjazdu była okazją poznania wszystkiego „od podszewki”. To co widzieliśmy okraszone było świetnym humorem, przedstawione w sposób lekki, zabawny i i zrozumiały, bez zbędnego patosu.
Przedstawienie było zbiorem kilku, niezależnych od siebie części- epizodów, które świetnie tworzyły całość. Ten wspaniały edukacyjny projekt był ucztą dla wielu z nas.
Dziękujemy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi, Staroście Płockiemu Panu Mariuszowi Bieńkowi oraz Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych Pani Małgorzacie Struzik za możliwość wyjazdu oraz zaprzyjaźnienia się z operą.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 2 grudnia 2016.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content