Chemia wokół nas i mój eksperyment chemiczny ?‍??‍??‍?
16 listopada 2021

Słowo „chemia” budzi w uczniach niechęć. Kojarzy się tylko ze skomplikowanymi wzorami, zawiłymi równaniami reakcji, z pozoru zupełnie niepotrzebnymi definicjami, a jest inaczej. ?Rola chemii w naszym życiu jest ogromna. Nasi uczniowie udowodnili, że chemia nie jest dla nich „czarną magią” i spróbowali ją odczarować. Chcąc ukazać znaczenie chemii w życiu człowieka w naszej szkole odbyły się konkursy: „Chemia wokół nas” i „Mój eksperyment chemiczny”.
Pierwsze zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy na temat: „Chemia wokół nas“. Prace mogły zostać wykonane przy użyciu dowolnej techniki plastycznej. Uczniowie wykazali sie dużą znajomością zagadnień dotyczących wykorzystania chemii w medycynie, przemyśle spożywczym i kosmetycznym, rolnictwie oraz branży tworzyw sztucznych. Okazuje się także, że każde gospodarstwo jest źródłem substancji chemicznych w środowisku. Ilość złożonych prac przerosła nasze oczekiwania.
Wyniki są następujące:
?I miejsce: Daria Szulc 2L i Nina Foks 1L
?II miejsce: Klaudia Tempczyk 3Dp i Karolina Sztandur 3Dp
?III miejsce: Daria Zmysłowska 3 ŻGp i Aleksandra Orlińska 3ŻGp
Wyróżnienia: Iga Wójcik 3Cp i Oliwia Bielak 3Cp
Drugi konkurs pt. „Mój eksperyment chemiczny” polegał na przeprowadzeniu doświadczeń chemicznych i zarejestrowaniu ich przebiegu w postaci filmu i zdjęć. Dzięki swojemu zaangażowaniu uczniowie utrwalili i poszerzyli swoją wiedzę, a przy tym

świetnie

się bawili.

Oto nasi zwycięzcy:
?I miejsce: Wiktoria Głuskowska 3Cp
?II miejsce: Małgorzata Kiljan 2B
?III miejsce: Kacper Zieliński 3 ŻGp
Wyróżnienia: Mateusz Szymański 1L i Sebastian Gawlik 1L
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy! ?
❗️❗️❗️❗️❗️
Nasze piękne laborantki zasługują na dużo lajków za swoją pracę. Do której: Wiktoria Głuskowska czy Małgorzata Kiljan trafi nagroda publiczności? Głosujemy! ??
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 listopada 2021.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content