NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025

Powiat Płocki pozyskał środki finansowe w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w wysokości 12 000 zł dla Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego… Czytaj dalej »

Biblioteka poleca – Książka na listopad.

Maria Czubaszek – „Nienachalna z urody” Najodważniejsza z dotychczasowych książek znanej satyryczki. Maria Czubaszek zdradza swoje sekrety i po raz pierwszy mówi o sobie tak szczerze. I tak dużo. Opowiada o ludziach, z którymi się przyjaźniła, pracowała, których mijała w… Czytaj dalej »

Biblioteka szkolna poleca. Książka na długie wieczory.

 Wiesław Myśliwski – „Nagi sad” Debiut literacki wielkiego pisarza. „Nagi sad” to przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu, domysłach, drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób, w której syn… Czytaj dalej »

W czerwcu polecamy

Agatha Christie – „Morderstwo w Orient Expressie” – klasyka kryminału. Zatłoczony pociąg relacji Stambuł-Calais wpada nocą w zaspy śnieżne. W tym samym czasie w jednym z przedziałów wagonu sypialnego znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Kto go zasztyletował? Kiedy i po co… Czytaj dalej »

W maju polecamy

Krystyna Siesicka – „Jezioro osobliwości” „Jezioro osobliwości to jedna z najchętniej czytanych przez młodzież książek Krystyny Siesickiej. Wielowątkowa, zawieszona między warszawskim pejzażem ulic a harcerskimi namiotami pod Nidzicą, o fabule zbudowanej na rodzinnych konfliktach i dziewczyńskich rozterkach, dalekiej od wygładzonych… Czytaj dalej »

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content