Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
20 grudnia 2019

Boże Narodzenie to niezwykle radosne święta. Z narodzinami Jezusa wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów: dzielenie opłatkiem, składanie życzeń, ubieranie choinki, a także odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. W kultywowanie tych tradycji zaangażowani są również uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. W szkole pojawiły się pięknie przystrojone choinki, a uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na klasowych wigiliach.
W świąteczną atmosferę całą szkolną społeczność wprowadzili uczniowie, którzy pod opieką pań: Izabeli Jeznach i Martyny Sobocińskiej oraz księży Proboszcza Grzegorza Przybyłka i Michała Łuczki przygotowali Jasełka i zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Aniołowie obwieścili radosną nowinę śpiącym pasterzom, którzy wraz z trzema królami przybyli złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło także scen dramatycznych, bo oto Herod kuszony przez Diabła, wydał rozkaz zabicia nowonarodzonych dzieci. Jednak Hetman, któremu zlecono dokonanie zbrodni, opamiętał się, a z przebaczenia, które otrzymał, płynie i dla nas nauka, że nigdy nie jest za późno na odkupienie win i czynienie dobra. Pięcioaktowe przedstawienie przeplatane było wspólnym kolędowaniem.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały, zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 grudnia 2019.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content