Adrenaline Rush Poland
9 października 2017

W dniu 7 października 2017 roku w Radotkach koło Płocka w Osadzie Młynarza odbyła się pierwsza edycja biegu terenowego Adrenaline Rush Poland z grupy biegów OCR(biegi survivalowe, w których trasa przebiega przez tor przeszkód – jest wspinaczka, jest przedzieranie się przez błoto, są mury, równoważnie i pełne wody baseny – wszystko, aby utrudnić biegaczowi życie). Organizatorzy przygotowali dla startujących 7 km trasę, na której znalazło się 35 przeszkód zarówno sztucznych jak i naturalnych (bagno, rzeka, noszenie worka wypełnionego drewnem, przerzucanie opon, czołganie pod drutem kolczastym, bieg po oponach, mury, wspinanie po linie i wiele, wiele innych).
My też tam byliśmy, dzięki uprzejmości Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, który ufundował pakiety startowe dla pięciu zawodników 

Uczniowie klasy II A o profilu mundurowym pełnili tam funkcję wolontariuszy. Na miejscu zawodów stawili się dzień przed startem o godz. 16:15. Po szybkim zakwaterowaniu w Osadzie Młynarza nasi wolontariusze mieli kilka zadań do wykonania. Jednym z najważniejszych było zapoznanie się z trasą biegu oraz przeszkodami, które zostały na niej umieszczone. Po powrocie z trasy zabrali się za pomoc w Biurze Zawodów gdzie przygotowywali pakiety startowe dla zawodników oraz pomagali w przygotowaniu Miasteczka Biegacza. Tego dnia pracę zakończyli około godz. 21:00 i udali się na zasłużoną kolację w postaci wieczornego grilla. Ale to jeszcze nie wszystko, co ich czekało tego dnia. O godzinie 21:30 zarządzono wieczorny apel na którym to dowiedzieli się o zadaniach jakie czekają ich w nocy oraz kolejnego dnia. Najważniejszym zadaniem nocy było pełnienie nocnej warty w dwuosobowych składach w godzinach od 22:00 do 4:00 w Miasteczku Biegacza.
Kolejny dzień zaczął się dla wszystkich pobudką już o godz. 6:00. W tym dniu do najważniejszych zadań całej grupy należało obstawienie i zabezpieczenie trasy biegu, instruowaniu uczestników, nadzorowanie prawidłowego pokonywania przeszkód oraz w razie niepokonania jakiejś przeszkody liczenie karnych Burpeesów tzn. padnij, powstań, wyskocz (za niepokonanie przeszkody każdy uczestnik musiał wykonać 30 powtórzeń tego ćwiczenia).
Spośród 27 naszych uczniów trzech (Dominik Janicki, Mateusz Głowacki oraz Bartłomiej Ambroziak) mieli okazję stanąć na linii startu wraz z innymi 192 uczestnikami biegu (138 mężczyzn i 54 kobiety) oraz dwoma nauczycielami wychowania fizycznego naszej szkoły Panami Piotrem Irzykiem i Tomaszem Rogoziński. Z piątki „naszych” najlepiej wypadła Pan Tomasz Rogoziński który całą trasę pokonał w czasie 1:14:33 co w klasyfikacji OPEN pozwoliło zająć mu 16 miejsce.
Jednemu z naszych uczniów szczęście dopisało nawet podwójnie. Raz to ukończenie biegu, a drugi raz w momencie gdy spośród wszystkich uczestników biegu właśnie jego wylosowano do nagrody niespodzianki przygotowanej przez organizatorów.
Wszyscy ubłoceni od stóp po głowę dotarli na metę, najważniejsze, że cali i zdrowi z uśmiechem od ucha do ucha.
Wielkie podziękowania kierujemy także do Pani Renaty Szmulewicz za piękne zdjęcia i opiekę nad młodzieżą.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 9 października 2017.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content