25 finał WOŚP
20 stycznia 2017

Fundacja Jerzego Owsiaka grała w niedzielę „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Graliśmy wspólnie z nią i to również dla nas był wyjątkowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko dlatego, że odbył się po raz 25, ale dlatego, że tak bardzo zjednoczył wielu mieszkańców Wyszogrodu i całego powiatu. Nasza wyszogrodzka Orkiestra grała w Hali Widowiskowo-Sportowej gdzie w niedzielę biło serce sztabu Wyszogród, odbywały się licytacje, pokazy oraz występy zespołów.

Uczniowie Zespołu Szkół jak zwykle aktywnie włączyli się w tę inicjatywę i, kiedy odbywały się występy na hali, 22 wolontariuszy kwestowało na ulicach Wyszogrodu i nie tylko. Choć na dworze było chłodno nasi aktywiści gorąco zachęcali do wrzucania pieniędzy do puszek. Najaktywniejszą wolontariuszką okazała się Magdalena Fusińska, której puszka zawierała, aż 1 473,20 zł. Kolejni aktywni to:

Kamil Chludziński 787,83zł

Szymon Bartosiak 746,35zł

Klaudia Wolińska 717,46zł

Z kwesty do puszek młodzież zebrała, aż 10 10101zł. Choć rekord ubiegłoroczny został pobity, to nie o bicie rekordów chodzi, ale o pomoc chorym dzieciom i seniorom

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów ze szkół gminnych oraz Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, którą reprezentowali nasi niezawodni i utalentowani uczniowie w składzie: Maria Cieślak, Justyna Stalczewska, Wiktoria Kopka, Magda Sołtysiak, Damian Górecki, Karol Pisarski i Mateusz Olszewski. Po za pokazem umiejętności wokalnych nasi uczniowie z klas mundurowych przygotowali pełen emocji pokaz sztuk walki. Gwiazdą tego finału WOŚP był zespół Classic.
Na Hali również swoje stoisko miała Fundacja DKMS, przy którym można było dowiedzieć się więcej o jej pracy oraz zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.
Podczas ponad sześciogodzinnej imprezy zgromadziły się setki ludzi dobrej woli, a dobroczynny cel oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów zadziałały jak magnes. Łącznie zebrano 22 772,68 złotych.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 20 stycznia 2017.