🧪Wycieczka do Instytutu Chemii Politechniki Warszawskiej (filia w Płocku)
4 listopada 2022

27 października bieżącego roku uczniowie grup chemicznych z klasy 1B i 2B pod opieką p. B. Przybysiak i p.M. Kińskiej wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Instytutu Chemii Politechniki Warszawskiej (filia w Płocku). Podczas pobytu uczniowie zapoznali się z tematyką badań naukowych prowadzonych w poszczególnych pracowniach, zwiedzili najważniejsze laboratoria chemiczne i zobaczyli pracę studentów „na żywo” . W dalszej części uczestniczyli w Sympozjum AQUA „Problemy Inżynierii Środowiska” dotyczącej między innymi działań ekologicznych Dr inż. Łukasz Gościniak zaprosił wszystkich licealistów do Auli wykładowej, w której zapoznał naszych uczniów z rodzajami wydziałów, kierunkami studiów i zasadami rekrutacji jakie obowiązują na Politechnice Warszawskiej. Pokazał naszym licealistom, że chemia nie musi być trudnym i nudnym przedmiotem, ale może być nauką ciekawą i przyjemną. Po tej wycieczce niektórzy uczniowie zapewne powrócą na Politechnikę Warszawską, ale już jako studenci.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 4 listopada 2022.