?‍?Konkurs recytatorski poezji patriotycznej ??✍️
10 marca 2022

Dnia 10 marca 2022 r odbył się pierwszy w historii Zespołu Szkól im. Jana Śniadeckiego konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz promowanie talentów recytatorskich. Uczniowie zaprezentowali utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Wisławy Szymborskiej. Jury w składzie: pani dyrektor Joanna Misiakowska, nauczycielki języka polskiego; pani Barbara Gontarczyk oraz pani Katarzyna Smardzewska, oceniając trafność interpretacji głosowej, postawę recytatorską i ogólny wyraz artystyczny wyłoniło laureatkę – Zuzannę Ozdowską ? , która z wyjątkową dojrzałością emocjonalną przedstawiła wiersz „Polacy” . Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Są to :
Zofia Zięmba – utwór „ Polacy”
Kinga Szymerska – utwór „ Elegia o chłopcu polskim”
Wiktoria Głuskowska – utwór „ Gawęda o miłości do starej ojczyzny”
Aleksander Maciągowski – utwór „ Byłeś jak wielkie, stare drzewo”.
Jury podziękowało recytatorom za dostarczenie wyjątkowych wzruszeń i doznań artystycznych. Młodzież wykazała się dużą wrażliwością i pomysłowością interpretacji. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, w tym kubki z nazwą projektu wykonane przez nauczyciela pana Piotra Felczaka. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się uczniowie klasy 3 LO w szczególności Roksana Rejchel, która poprowadziła całą uroczystość.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 10 marca 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content