???MIĘDZYPOWIATOWE DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU???
28 lutego 2022

Dnia 28 lutego 2022r w Zespole Szkół w Wyszogrodzie odbył się Międzypowiatowy Dzień Bezpiecznego Internetu, nad którym patronat honorowy objął Pan Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki. W uroczystości uczestniczyła Pani Iwona Sierocka Wicestarosta, Pani Małgorzata Struzik Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych, Pani aspirant Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, a także przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Monika Wójcik, Pani Małgorzata Zaorska oraz Pani Katarzyna Głowacka. W ramach obchodów zostały ogłoszone konkursy. Pierwszy z nich skierowany został do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego należało wykonać film lub prezentację, plakat czy też komiks. Kolejny konkurs, polegał na rozwiązaniu testu wiedzy nt. „Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Kultura w sieci”.
Podczas DBI odbyło się webinarium, które poprowadził pan Grzegorz Foltak trener kompetencji cyfrowych ze stowarzyszenia MIASTA W INTERNECIE??. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat hejtu, netykiety oraz przedstawiania wizerunku w sieci. O problemie cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawej nieletnich, powiedziała w sposób niezwykle interesujący Pani aspirant Krystyna Kowalska.
W kategorii PLAKAT – dla uczniów szkół ponadpodstawowych wyłoniono:
I miejsce- Marta Szymerska z ZS w Wyszogrodzie
II miejsce – Amelia Maciąga z ZS w Wyszogrodzie
III miejsce – Wiktoria Krakowska z ZS w Wyszogrodzie
W kategorii KOMIKS – dla uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkie prace uzyskały wyróżnienie:
Wolińska Klaudia z ZS w Gąbinie
Siemiński Mateusz z ZS w Gąbinie
Kołecka Natalia z ZS w Wyszogrodzie
W kategorii PLAKAT – dla uczniów szkół podstawowych wyłoniono:
I miejsce – Martyna Burczyńska SP Zakroczym
II miejsce – Barbara Filińska SP Mała Wieś
III miejsce – Robert Zaczek SP Wyszogród
W kategorii PREZENTACJA – dla uczniów szkół podstawowych wyłoniono:
I miejsce Bartek Stawiarski SP Mała Wieś
II miejsce Kacper Smardzewski SP Rębowo
III miejsce Szymon Mężyk SP Nacpolsk
W kategorii testu wiedzy, który był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych wyłoniono:
I miejsce- Wojciech Duda ZS w Gąbinie
II miejsce Kamila Urbańska ZS w Wyszogrodzie
III miejsce Daria Zmysłowska ZS w Wyszogrodzie
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.??
‼️Laureatów konkursów zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły. Prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny pod numerem: 24 231-11-00. Dla każdego uczestnika konkursu przygotowaliśmy pamiątkowy dyplom.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 28 lutego 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content