?‍??‍?Wycieczka do Centrum Nauk Ścisłych Science-Box w Piasecznie?
22 marca 2022

18 marca 2022 r. uczniowie klasy 1L i 1GF wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauk Ścisłych Science-Box w Piasecznie celem uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych z wykorzystaniem ciekłego azotu.
Uczniowie otrzymali zestaw niezbędnego szkła laboratoryjnego, odczynników chemicznych i pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów przeprowadzali doświadczenia.
Ciekły azot ma magiczne właściwości. Nie dość, że ma ekstremalnie niską temperaturę -196°C, to w dodatku cały czas dymi jakby był bardzo gorący. Co się stanie z ręką zanurzoną w tej substancji? Do czego służy ciekły azot? Na te i inne pytania uzyskali odpowiedzi podczas warsztatów.
Uczniowie byli pod wrażeniem doświadczeń. Powstawało dużo mgły na stole i ogromne wybuchy azotowe. Bardzo efektowny okazał się pokaz połączenia ciekłego azotu z wrzącą wodą. Powstała wówczas ogromna chmura, w której na kilka chwil można było zniknąć.
Angażujące, ciekawe i pełne wyzwań zajęcia dały uczniom ogromną satysfakcję i przez chwilę poczuli się jak prawdziwi naukowcy. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na młodych inżynierów, dlatego należy rozwijać zainteresowanie uczniów naukami technicznymi.
« Powrót do strony głównej Opublikowano: 22 marca 2022.

Ważne informacje

Ważne informacje

Ważne informacje

Skip to content