Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to wydarzenie cykliczne o zasięgu międzynarodowym
.
Nazwa „Tropem Wilczym” odnosi się do wiersza Zbigniewa Herberta „Wilki” 
, poświęconego bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego 
.
Od 11 lat uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami biorą udział w tym patriotycznym wydarzeniu 
.
1. marca w Radotkach k/Płock mieli okazję zmierzyć się z trasą biegu honorowego 
o długości 1963 metrów
(rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józef Franczak ps. „Lalek”)
.
W biegu głównym na dystansie 5 km 
wystartowali reprezentanci szkoły:
Na starcie wraz z uczniami stanęli także nauczyciele naszej szkoły – p. Tomasz Rogoziński i p. Piotr Irzyk 

. W biegu honorowym wziął udział również p. Kamil Tatarka.
„Starałem się tak żyć,
abym w godzinie śmierci
mógł się raczej cieszyć,
niż lękać”
Witold Pilecki
(1901–1948)


Comments are closed