Warsztaty ze zdrowego żywienia dla dzieci ze szkoły podstawowej w Miszewie
19 grudnia 2014

W zdrowym ciele, zdrowy duch… wiedzą o tym nawet najmłodsi. Dlatego dzieci ze szkoły podstawowej w Miszewie odwiedziły naszą szkołę, aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia. Grupa 10 osób uczestniczyła w zajęciach wykładowych z p. Anną Dąbrowską.

Dzieci usłyszały jak powinny się odżywiać aby poprawić zdolność uczenia się, aktywność ruchową czy samopoczucie. Dowiedziały się jakie składniki pokarmowe dostarczane są z żywnością oraz jaką pełnią funkcję w naszym organizmie, jak ważne są pierwsze śniadania, co zabierać ze sobą do szkoły na drugie śniadanie oraz o związkach miedzy pożywieniem i sposobem żywienia się, a zdrowiem i życiem człowieka.

Po części wykładowej przyszedł czas na ważenie i mierzenie, a następnie wyliczanie BMI, czyli indeksu masy ciała. Na koniec spotkania dzieci dostały zdrową przekąskę, bogatą w witaminę C – mandarynki.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 grudnia 2014.