XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WYSZOGRODZIE
17 stycznia 2014

12 stycznia „NA RATUNEK” pośpieszyli mieszkańcy gminy Wyszogród. Właśnie pod tym hasłem przebiegał XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Już po raz drugi w Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który podczas ponad sześciogodzinnej imprezy zgromadził setki ludzi dobrej woli, a dobroczynny cel oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów zadziałały jak magnes.

O godzinie 15:00 rozbrzmiał hymn WOŚP wykonany przez druhów z orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębowie, a nastepnie prowadzący imprezę Anna Dąbrowska i Wiesław Tomkiewicz przywitali przybyłych mieszkańców gminy i podziękowali za wsparcie patronom honorowym: Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Staroście Płockiemu Michałowi Boszko oraz Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród Mariuszowi Bieńkowi.

Wyszogrodzki finał zgromadził nie tylko większa liczbę gości, ale również zebrano podczas niego większą niż w roku ubiegłym sumę. Łącznie zebrano 19.724,29 złotych. Na ten wynik złożyły się następujące kwoty:

1. Zbiórki do puszek przez wolontariuszy:

– Szkoła Podstawowa w Rębowie (4 wolontariuszy) – 890,15 zł

– Szkoła Podstawowa w Kobylnikach (4 wolontariuszy) – 1480,18 zł

– Gimnazjum w Wyszogrodzie (6 wolontariuszy) – 2517,55 zł

– Zespół Szkół w Wyszogrodzie (31 wolontariuszy) – 6362,32 zł

2. Licytacje – 6790 zł

3. Wpłaty dobrowolne (loteria fantowa, kawiarenka, seans filmowy) – 1684, 09 zł

W czasie wyszogrodzkiego finału WOŚP odbyło się pięć licytacji, podczas której sprzedano XX przedmiotów. Najdrożej wylicytowanymi przedmiotami były: herb Wyszogrodu wykuty podczas Festiwali Rzemiosł Dawnych w 2013 roku (650 zł), piłka z podpisem Roberta Lewandowskiego polskiego piłkarza Bayernu Monachium (500 zł), akwarela Michała Zaborowskiego znanego artysty mieszkającego w Wiązówce (400 zł). Podczas licytacji można było kupić m.in. koszuli i różne gadżety WOŚP, kosze wędlin i inne regionalne wyroby, koszulkę z podpisami piłkarzy Legii Warszawa i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz żonglowania piłką (freestyle football) w wykonaniu Samuela Garcii ze szkółki piłkarskiej FC Barcelona Escola Varsovia. Hiszpan urzekł widzów sztuczką, podczas której utrzymując piłkę na karku zdjął koszulkę.

Widzowie również podziwiali dzieci z przedszkola w Wyszogrodzie i ze szkół podstawowych w Kobylnikach i Rębowie oraz młodzieży z gimnazjum w Wyszogrodzie, Zespół Szkół w Wyszogrodzie reprezentował Daniel Borzewski – uczeń II klasy liceum.

W Wyszogrodzkiej hali można było podziwiać siłę strongmana, który wyciskał sztangę oraz pokaz ratownictwa przygotowany przez druhów z OSP Wyszogród.

Podobnie jak w roku ubiegłym odbyła się konfrontacja samorządowców z przedsiębiorcami z gminy. Podczas gry w kalambury zwyciężyli przedsiębiorcy, którzy odegrali się za przegraną z roku ubiegłego. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku obie grupy znowu staną w szrankach, aby wspólnie walczyć o lepszą pomoc medyczną.

Tradycyjnie podczas finału WOŚP posyłano światełko do nieba, by ukazać promień nadziei, tym razem najmłodszym pacjentom i seniorom, na rzecz których zbierano w tym roku pieniądze. A dla tych którzy mieli jeszcze czas i siłę na taniec grał i śpiewał zespół „Talizman”.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli swoją ‘złotówką’ XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz zagościli na wspólnej zabawie w hali sportowej. „Zapraszamy za rok!!!”

Anna Dąbrowska

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 17 stycznia 2014.