Szlachetna paczka 2014
19 grudnia 2014

13-14 grudnia odbył się XIV finał Ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Zespół Szkół już po raz trzeci  czynnie włączył się w tę szlachetną akcję.

W tym roku wyszogrodzka drużyna liczy 21 wolontariuszy, których liderem został pan Marcin Biernat, wcześniej wolontariusz bardzo aktywnie działający w projekcie. Zastąpił on na tym stanowisku panią Annę Dąbrowską, która w tym roku została Koordynatorem Regionalnym na Mazowszu.

Wolontariusze odwiedzili około 50 rodzin, z czego do projektu zostały zakwalifikowane 33. Praca i trud wolontariuszy najbardziej są docenione, kiedy rodzina u której byli znajduje darczyńcę. Spotkanie u rodziny czasem wywołuje smutek, zatroskanie, empatię, współczucie i wiele innych emocji wywołanych w skutek dostrzeżonej biedy. Podobnie jak w latach ubiegłych pomogliśmy rodzinom wielodzietnym, samotnym rodzicom, ubogim starszym i samotnym, chorym i niepełnosprawnym, rodzinom w których jest chore i niepełnosprawne dziecko, rodzinom dotkniętym jakimś nieszczęściem.

Projekt Szlachetna Paczka od 3 lat jest dobrze znany mieszkańcom gminy i miasta Wyszogród, wielu co roku aktywnie włącza się w jego realizację. W tym roku również chętnie się włączyli i przygotowali paczki dla rodzin potrzebujących.

Młodzież i pracownicy Zespołu Szkół, jak co roku przygotowali paczkę dla jednej z rodzin, a w niej żywność, środki czystości, odzież, obuwie oraz ponad tona węgla, aby te święta były radosne i ciepłe.

Magazyn wyszogrodzkiej Szlachetnej Paczki znajdował się w Zespole Szkół w Wyszogrodzie. Melodia bożonarodzeniowych piosenek tworzyła świąteczny klimat, a magazyn przyozdobiony lampkami, choinką i flagami Szlachetnej Paczki czekał na przyjęcie darczyńców, którzy w weekend przyjeżdżali z prezentami dla rodzin. Prace w magazynie trwały już od piątku (12 grudnia), a w tę pracę zaangażowali się wolontariusze, uczniowie oraz harcerze z wyszogrodzkiej drużyny ZHP.

Paczki, paczki, paczki ….., a w nich niezliczone ilości żywności, środków czystości, pieluszki dla dzieci, ubrania, obuwie, opał, kuchnie gazowe, lodówko-zamrażarki, pralki oraz wiele spełnionych marzeń dzieci, osób starczych i dorosłych.

Obdarowani okazywali wdzięczność na różne sposoby. Były łzy radości, uściski. Rozrywanie papieru, w które zapakowano paczki i wyciąganie z nich poszczególnych rzeczy, było wielkim przeżyciem dla każdego z członków rodziny, a szczególnie dla dzieci.

Wolontariusze za darmo rozwozili paczki swoimi samochodami, ale niezapomnianym przeżyciem było zawożenie paczek wozem strażackim druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszogrodzie, którzy podobnie jak w ubiegłym roku bardzo chętnie włączyli się w tę akcję i przez cały weekend pracowali, przenosząc ciężkie paczki.

Bo więcej jest radości w dawaniu…..

Dziękujemy wszystkim, którzy kierują się ta myślą!!!

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 19 grudnia 2014.