16 listopada 2020

„Szkoła pamięta” to akcja polegającej na upamiętnieniu ważnych rocznic i wydarzeń historycznych.
W tym roku nasza szkoła również włączyła się w realizację wielu inicjatyw polegających na upamiętnieniu regionalnych i narodowych bohaterów.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Nasi uczniowie przygotowali wiele prac plastycznych, opracowali prezentacje multimedialne oraz uczcili poległych bohaterów.
Wśród wyróżnionych za zaangażowanie w przygotowanie prezentacji multimedialnej znaleźli się:
1) Iga Wójcik i Wiktoria Głuskowska II Cp
2) Kacper Krzemiński II Lp
3) Maja Kubiak i Oliwia Bielak II Cp

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 16 listopada 2020.