Święto Szkoły
27 listopada 2015

„Nauka jest zaletą człowieka, bo go doskonali”

Jan Śniadecki

Dnia 26 listopada 2016r w Zespole Szkół obchodzone było Święto Szkoły na pamiątkę śmierci Patrona Jana Śniadeckiego, połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.
Jan Śniadecki to wybitny uczony, matematyk, astronom, który zdawał sobie sprawę, jak ważna jest nauka i wiedza w życiu człowieka. Jego przesłanie jest aktualne w dzisiejszych czasach. Dlatego też nasi nauczyciele podążając za zmianami we współczesnym świecie, pragną wykształcić człowieka młodego -twórczego, kreatywnego, wyposażonego nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim w umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne.W naszej uroczystości uczestniczyli: Pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki oraz Pani  Elżbieta Jachimiak Radna Powiatowa, nadkom. dr Zbigniew Mikołajczyk Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, nadkom.  Robert Koper Naczelnik Wydziału Prewencji, Pan Jan Boszko Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród, Pani Anna Kossakowska Sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród. Centralnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego.

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 27 listopada 2015.