Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
12 stycznia 2015

Już po raz trzeci mieszkańcy Wyszogrodu mieli okazję zawitać na halę widowiskowo-sportową, by wspólnie zbierać pieniądze w ramach akcji WOŚP. Celem tegorocznego 23 finału pod hasłem „Diagnostyka” był zbierane fundusze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W ubiegłym roku mieszkańcy gminy Wyszogród bardzo ofiarnie podeszli do zbiórki WOŚP, w tym roku również licznie przybyli mieszkańcy z całej gminy by zjednoczyć się w tym szczytnym celu.

Kilka tygodni przygotowań zaowocowało przygotowaniem imprezy na wysokim poziomie. Podobnie jak w latach ubiegłych imprezę rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP Rębowo, mieliśmy również możliwość obejrzeć występy dzieci i młodzieży, pokaz sztuk walki przygotowany przez Rajewski Team oraz pokaz ratownictwa OSP Wyszogród. Nową atrakcją były: spektakl teatralny grupy artystycznej JO-ART SHOW, grupa taneczna i gitarzyści z Centrum Kultury „WISŁA”, zespół Kola i Przyjaciele oraz dmuchany: zamek, tor przeszkód i sześciometrowa zjeżdżalnia.

Podczas czterech licytacji udało się zebrać sumę 5493 zł, ze sprzedaży różnych fantów m.in.: gadżetów WOŚP, gadżetów sportowych, kutego specjalnie na tę okazję metalowego herbu Wyszogrodu, żywego kucyka, tortu w kształcie serca WOŚP oraz swojskich przetworów. Jednak najwyższą cenę 700zł osiągnął „Dzień w fotelu Starosty Płockiego” ofiarowany przez Pana Mariusza Bieńka.

O godzinie 20:00 mogliśmy oglądać światełko do nieba a do godziny 22:00 bawić się z zespołem Talizman.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie i organizację finału w Wyszogrodzie, sponsorom i darczyńcom, a szczególnie naszym 41 wolontariuszom, którzy mimo mrozu i silnego wiatru dzielnie zebrali do puszek 9259,76zł.

Łącznie w gminie Wyszogród zebraliśmy 16 552,76zł

« Powrót do strony głównej Opublikowano: 12 stycznia 2015.